Ядерний «удар» по Іраку

Подивитись всі дописи у розділі: Азія. Розміщено: 10.07.2014 в 10:21.
Ядерний «удар» по Іраку

Бунтівники в Іраку захопили ядерні матеріали, які були призначені для наукових досліджень в університеті на півночі країни. Про це влада республіки офіційно проінформували Організацію Об’єднаних Націй, передає Reuters.

Посол Іраку в ООН Мохамед Алі аль-Хакім розповів генеральному секретарю всесвітньої організації Пан Гі Муну, що в університеті Мосула зберігалися майже 40 кілограмів сполук урану.

«Терористичні угруповання захопили контроль над ядерними матеріалами на об’єктах, які вийшли з-під влади держави», — написав аль-Хакім, додавши, що такі матеріали можуть бути використані у виробництві зброї масового знищення.

У посланні також міститься прохання допомогти запобігти загрозі застосування ядерних матеріалів терористами в Іраку або за кордоном.

«До цих ядерних матеріалів, незважаючи на їх обмежену кількість, можуть отримати доступ терористичні угруповання і, за наявності необхідного досвіду, використовувати їх, або в комбінації з іншими матеріалами, для здійснення терактів», — заявив посол, попередивши, що небезпечні речовини можуть бути вивезені з Іраку контрабандою.

У свою чергу джерело у владних структурах США, знайоме з ситуацією, заявило, що матеріал, про який йде мова, не є збагаченим ураном і, отже, його важко використовувати для виробництва зброї.

У червні угруповання «Ісламська держава Іраку і Леванту» очолила наступ на північні і західні райони країни. До них приєдналися суніти Іраку, військові з колишньої армії поваленого в 2003 році президента Саддама Хусейна, дрібні терористичні організації. До теперішнього часу бойовики-ісламісти зуміли захопити відразу кілька міст Іраку, в тому числі велике місто Мосул, а також території на кордоні з Сирією і Йорданією. 29 червня організація оголосила про створення ісламського халіфату і закликала джихадистів з усього світу присягнути їй на вірність.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022