Китай назвав Apple iPhone загрозою для національної безпеки

Подивитись всі дописи у розділі: Азія. Розміщено: 12.07.2014 в 21:21.
Китай назвав Apple iPhone загрозою для національної безпеки

Державне телебачення Китаю продовжує дорікати американські компанії в тому, що вони загрожують національній безпеці. За критикою Microsoft з її Windows 8 настала черга Apple iPhone.

Цього разу впливовий в країні державний телеканал (Центральне Телебачення Китаю) назвав ряд функцій iOS 7, зокрема відстеження місця розташування користувача (функція «frequent locations», «часто відвідувані місця»), «ймовірною загрозою для національної безпеки». Китайські журналісти процитували місцевих експертів, які стверджують, що ті, хто збираються отримувати iOS геолокаційні дані, може в тому числі дізнатися про державні таємниці.

Ставлення до американських хай-тек компаній в Китаї охололо після того, як минулого року Едвард Сноуден розкрив секрети Агентства з національної безпеки США. Він назвав такі компанії «золотою жилою» для американських спецслужб. За його словами, Китаю потрібно прийняти більш суворі закони щодо захисту даних, а Apple визнати провину, якщо які-небудь «витоку» з її боку завдадуть кому-небудь шкоду.

Відзначається, що такий інформаційний тиск з боку центрального державного телеканалу може завдати істотної шкоди репутації Apple в Китаї. Справа в тому, що смартфони американської компанії користуються популярністю в урядових колах Китаю. Торік з iPhone була неодноразово помічена перша леді країни, проте потім вона все ж змінила його на телефон місцевого бренду.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022