Як вибрати подарунок дитині?

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 22.07.2014 в 16:46.
Як вибрати подарунок дитині?
Як вибрати подарунок дитині?

На кожне свято близькі так і норовлять завалити дітей іграшками, книжками та сувенірами. Як правильно вибрати дитині подарунок, щоб він приніс радість і користь?
Перше, що потрібно врахувати при пошуку подарунка, — вік дитини, якій він призначений. Подарунок має бути цікавий, зрозумілий і потрібний. Однорічне маля навряд чи оцінить золоті сережки — його більше привернуть кубики, а дівчинка-підліток, швидше за все, з подивом подивиться на ляльку або іграшкову сумочку.

Після року варто орієнтуватися не тільки на вік, а й на стать дитини. Звичайно, в магазинах представлено досить іграшок «унісекс»: набори для творчості, м’які іграшки, конструктори, кубики, книги, але виробники майже завжди намагаються розфарбувати в рожеве речі, призначені дівчаткам, і блакитне або зелене — хлопчикам. Крім того, є і традиційно «дівчачі» (ляльки, дитячий посуд, лялькові коляски) і традиційно «хлопчачі» іграшки (машинки, солдатики, зброя). З віком прірва між уподобаннями щодо подарунків у дітей різних статей тільки збільшується.

Характер і переваги дитини повинен зробити істотний вплив на вибір для неї презенту. Активні діти будуть у захваті від нового велосипеда або м’яча. Маленькі «професори» з радістю зануряться в нову книжку. Любителям помалювати сподобається набір для творчості або велика упаковка фломастерів.

Не забувайте про побажання самих дітей. Навіть трирічний малюк зазвичай в змозі сказати, чого йому хочеться хоча б в загальних словах, а вже у школярів напевно є цілий список «хочу» в голові. Батькам не обов’язково запитувати про майбутній подарунок безпосередньо — часто тонкого натяку, наведення або просто уважності в розмові з дитиною досить, щоб дізнатися необхідну інформацію і приготувати сюрприз з довгоочікуваною «начинкою». Небажано дарувати «корисні» речі — одяг, канцтовари до школи, підносячи обов’язкову покупку як подарунок і бажання зробити приємно. Багато оригінальних та цікавиз подарунків для діточок можна вибрати в інтернет-магазині «Світ казок» http://mir-skazok.com.ua/.

Вибір подарунка для дітей різного віку

Для дітей від до 3 років

Головна вимога до всіх подарунків, призначеним малюкам — їх безпека. Відмовтеся від іграшки, якщо у неї нестійка фарба, дрібні або гострі деталі, неприємний запах — адже немовля все потягне в рот. Дво-трирічні, звичайно, вже навчилися пізнавати світ не тільки на смак, але все ще можуть проковтнути бусинки або порізатися неякісним пластиком.

У перші роки діти активно пізнають світ, і іграшки їм у цьому допомагають. Підберіть малюкові не просто красиву обгортку, а іграшку, розвиваючу тактильні відчуття, зір, логіку і т.п. Брязкальця, розвиваючі килимки, текстильні іграшки з різними наповнювачами в лапках, трохи пізніше — кубики, пірамідки, сортери від простих до складного, прості пазли, яскраві книги з картонними сторінками.

Обов’язково порадьтеся з батьками малюка — можливо, якоїсь конкретної іграшки їм дуже не вистачає або, навпаки, вибрана вами вже є у трьох примірниках. До того ж у дитини може бути алергія на конкретні матеріали або, наприклад, батьки поки хочуть захистити її від м’яких іграшок, в яких напевно буде накопичуватися такий популярний алерген як домашній пил.

Для дітей від 3 до 10 років

З двох-трьох років діти починають активно висловлювати свої бажання, до яких варто прислухатися при виборі подарунка. Прислухайтеся трохи краще і намагайтеся по мінімуму коригувати замовлення на свій розсуд. Наприклад, якщо дівчинка хоче Барбі, а їй дарують велику ляльку з очима що закриваються або колекційну фарфорову лялечку, вона може почати турбуватися від такого подарунка, навіть якщо він коштував значно дорожче і був красивіше замовленого — адже в мріях вона вже була господинею Барбі, планувала, як буде з нею грати вдома і з подругами.

Чим старша дитина, тим конкретніше стають її побажання і переваги, тому, якщо хочете їй догодити — гарненько вивчіть її інтереси.

Для дітей від 10 до 14 років

У підлітків загострене бажання підтримувати власний статус в колективі, і найчастіше зовнішнім його показником є володіння конкретними речами. Сучасний телефон, плеєр, комп’ютер, модний одяг та кишенькові гроші для більшості з них набагато важливіше нових книг та іграшок. При виборі подарунка обов’язково враховуйте їх думку, так як те, що ми вважаємо хорошою якісною річчю, про яку самі могли тільки мріяти в школі, їм можливо здасться мотлохом, з яким соромно показатися друзям на очі. Ніхто не закликає вас завалювати підлітка модними гаджетами на перше прохання, але «статусні» речі допоможуть їй зміцнити своє становище серед однолітків і підняти самооцінку.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015