Як вибрати відеореєстратор

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 23.07.2014 в 21:13.
Як вибрати відеореєстратор
Як вибрати відеореєстратор

Наявність відеореєстратора в автомобілі буде зовсім не зайвим, якщо врахувати складність водіння на сучасних дорогах. В підтвердження тому в інтернеті можна знайти чимало описів випадків, коли водію вдавалося уникнути безлічі проблем тільки завдяки тому, що у нього в автомобілі було встановлено такий пристрій.

Найважливішим показником будь-якого відеореєстратора є якість зйомки, тобто якість встановленої в ньому камери. Якщо на отриманому відео неможливо розібрати номера машин, то юридична цінність його вельми сумнівна. Важливо і те, наскільки якісне зображення виходить при похмурій погоді і в темний час доби.

Однією з найважливіших характеристик є роздільна здатність відео. Воно може бути різним — від 640х480 пікселів до 1280х720 пікселів (HD) і навіть вище, до 1920×1080 пікселів (Full HD). При цьому брати пристрій з роздільною здатністю нижче HD в наші дні вже просто не має сенсу, така економія буде тільки на шкоду.

Але слід врахувати, що іноді виробники штучно розтягують одержуване видно (така процедура називається інтерполяцією). Тим самим виходить, що роздільна здатність дійсно висока, але його якість залишає бажати багато кращого. Але подібним займаються звичайно тільки зовсім вже «ліві» виробники.

До того ж, наявність в описі пристрою можливості зйомки відео з високою роздільною здатністю зовсім не означає, що пристрій буде робити це якісно. Адже існує і таке поняття, як частота кадрів. Чим вище цей показник — тим краще, зображення буде менш «смикатись» (бажана частота — 30 кадрів / сек). Тобто цілком може виявитися так, що недорогий пристрій дійсно забезпечує 1280х720 пікселів, але при меншій частоті кадрів. Цінність такої опції сумнівна. Втім, 90% сучасних пристроїв забезпечують 30 кадрів в секунду.

Не менш важливий і такий показник, як кут огляду — чим він більше, тим більший простір перед автомобілем буде захоплено. Тим самим знижується ймовірність того, що який-небудь важливий момент опиниться за кадром. Вважається, що кут огляду повинен бути не менше 120 градусів. Проте буває й так, що недорога модель забезпечує широкий кут огляду, але якість зображення при цьому страждає, стає важче розрізнити окремі деталі.

Більшість сучасних моделей записує відео циклічно, розбиваючи його на окремі шматки і поступово замінюючи старі файли новими. Розмір цих файлів задається в настройках пристрою. При цьому абсолютно не зайвим буде наявність G-сенсора (акселерометра), за допомогою якого прилад зможе виділяти складні ситуації серед інших, орієнтуючись на струс, що виникає при різкій зміні швидкості. Ці шматки відео зберігатимуться в окремій папці і ніколи не будуть видалятися автоматично. Однак особливо покладатися на цю функцію не варто, краще завжди знімати копії.

Якщо ж ви часто їздите в темний час доби, то абсолютно не зашкодить наявність у відеореєстратора режиму нічної зйомки, що ведеться в інфрачервоному діапазоні. Таке відео буде знебарвленим, але все одно дозволить розібратися в ситуації.

Сучасні моделі часто оснащуються всілякими додатковими функціями. Такими, як GPS-навігатори, пульти ДУ, радар-детектори, можливістю підключення камери, спрямованої в салон і т. п. Багато з цих доповнень не є необхідністю, однак можуть відчутно підвищити вартість пристрою. Необхідно попередньо вирішити, що саме вам потрібно, а що буде явною надмірністю. Для зручного вибору в залежності від потрібних вам опцій відеореєстратора можна скористатись сайтом market, де є можливість вибору пристрою за потрібними вам параметрами. Серед корисних опцій потрібно відзначити: здатність відображати поточну швидкість на відео, здатність кріплення в салон (при спілкуванні з ДАІ). Не буде зайвою друга камера, спрямована в салон — в разі чого це дозволить довести, що в момент аварії водій не говорив по мобільному, а дивився на дорогу. Що ж до виносної камери, то її можна направити на заднє скло.

І слід зазначити, що хороший відеореєстратор повинен мати гарне кріплення. Таке, щоб забезпечувало достатню амортизацію, дозволяло без складнощів повертати пристрій в будь-якому напрямку і не відвалюється б при трясці. Кріплення бувають різними — на лобове скло, на дзеркало заднього виду, на козирок. При цьому оптимальним вважається кріплення на скло. Так, козирок буде «грати» при трясці, що відразу позначиться на якості відео.

Якість і можливості сучасних відеореєстраторів невпинно зростають. Так, ще кілька років тому в продажу були присутні чимало моделей позбавлених такої корисної опції, як вбудований екран, що дозволяє переглянути відзняте відразу ж після зйомки. Сьогодні ж такі моделі вже практично не зустрічаються (екшн-камера екрану може бути позбавлена для підвищення надійності, але це трохи інша історія). Вже нікого не здивувати можливістю зйомки відео з роздільною здатністю Full HD або наявністю GPS-модуля.

Але загальний принцип залишився незмінним — не слід купувати занадто дешевий пристрій, якими б привабливими не здавалися його технічні характеристики. Цілком може виявитися так, що якість відео буде настільки низькою, що користі при розборі ДТП від нього просто не буде, тобто покупка виявиться безглуздою. Однак і принцип «чим дорожче — тим краще» також не можна назвати правильним, все ж реєстратор повинен відповідати тому автомобілю, в якому він встановлений. А в продажу є моделі, вартістю вище 500 доларів. Але це вже явний перебір — у продажу можна знайти непогані рішення, вартість яких вкладається в межі від 100 до 200 доларів.

Мабуть, самим правильним способом вибору буде пошук відгуків про модель, що сподобалася вам. Також не зайвим буде пошукати приклади відзнятого відео на YouTube (причому, при перегляді не забудьте перемкнути якість відео на максимальну). Останнє може стати остаточним доказом на користь або проти обраної моделі.

У комплекті нерідко йдуть спеціальні дроти, що дозволяють підключити відеореєстратор безпосередньо до електропроводки автомобіля. Це перетворює пристрій в своєрідний чорний ящик, до того ж дозволяє не займати прикурювач, який використовується для живлення, наприклад, навігатора або за своїм прямим призначенням. Але навіть при такому підході дуже бажано, щоб відеореєстратор все ж був оснащений вбудованим акумулятором — це дозволить проводити зйомку навіть після того, як двигун заглушений.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015