Влада Києва закликала городян опалювати будинки дровами

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 30.07.2014 в 15:12.
Влада Києва закликала городян опалювати будинки дровами
Жителям столиці слід готуватися до опалювального сезону, використовуючи альтернативні джерела енергії, попередили в КМДА

Перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов закликає киян готуватися до опалювального сезону, використовуючи енергозберігаючі технології та альтернативні джерела енергії. Оскільки через складну ситуацію з теплопостачанням, Київ вже зараз недоотримує 1,3 млн кубометрів газу на день. Про це розповіли в прес-службі КМДА.

Відключення столичних будинків від гарячого водопостачання — це проблема не Києва, а результат дуже складних відносин з Росією щодо поставок газу, заявив перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов.

«Сьогодні для того, щоб заповнити сховища газом, уряд прийняв рішення обмежити споживання газу. Так, Київ повинен споживати близько 2 млн кубометрів на день, втім зараз ця цифра становить лише 700 млн кубометрів», — пояснив він, закликаючи киян з розумінням поставитися до сформованої ситуації.

Ігор Ніконов запропонував жителям столиці звернути увагу на альтернативні джерела енергії: «Наприклад, всі комунальні лікарні повинні передбачити можливість підключення та використання твердопаливних котлів. До речі, НКРЕ вже висловила готовність прискорити процедуру надання офіційних тарифів постачальникам таких котлів. Крім того, сьогодні дуже ефективними є і електроприлади з низьким рівнем споживання електроенергії».

Перший заступник голови КМДА також попередив, що у разі вкрай складної ситуації з теплопостачанням уряд може знизити базову розрахункову температуру в житлових будинках з 18 до 16 градусів. «Тому сьогодні я звертаюся до всіх киян — утепліть власні приміщення, перевірте електропроводку. А ЖЕКи я закликаю проінспектувати будинкові тепломережі і забезпечити утеплення під’їздів», — зазначив він.

Ігор Ніконов також додав, що на такі заходи енергозбереження, влада і Уряд виділяють окремі кошти. «І ми зараз працюємо над тим, щоб ці кошти отримати від держави», — підкреслив він.

Що стосується гарячої води, то ситуація з гарячою водою в Києві продовжує загострюватися. Якщо ще кілька днів тому відключеним на невизначений час був кожен десятий будинок у столиці, то зараз холодний душ змушені приймати більше половини жителів столиці. І це не межа. Незважаючи на те, що влада обіцяла вирішити проблему і деякі будинки, завдяки зусиллям мера Віталія Кличка, підключили знову, тепер стало тільки гірше. Виною всьому дефіцит газу, що виник через проблеми з поставками блакитного палива з Росії. Влада говорить, що гарячої води скоро не буде у всіх будинках до початку опалювального сезону, тобто орієнтовно до 15 жовтня.

Холодний душ до жовтня

Вчора через економію газу з 9307 будинків з централізованим гарячим водопостачанням у Києві залишилося без нього 5447, тобто майже 60%. Директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури Дмитро Новицький сказав, що кількість відключених будинків буде збільшуватися, оскільки Київ має заощадити газ для опалювального сезону. «Ми плануємо відключити всі будинки, щоб опалювальний сезон пройшов більш впевнено, ніж ми можемо собі припустити зараз за розрахунками. Запаси газу, які є в державі, зараз чітко регламентовані і розподілені між регіонами. Зокрема, Києву відведено 1 млрд 200 млн кубометрів, які повинні бути використані саме на опалення. Цього недостатньо для проходження стабільного опалювального сезону та отримання комфортної температури», — сказав Новицький.

У «Київенерго» кажуть, що ці ліміти на 30% менше необхідного на обігрів води та опалення. «Прогнозний баланс споживання енергоресурсів в Україні формує Кабмін. Нещодавно компанія отримала проект прогнозованого балансу газу на майбутній опалювальний період. Він передбачає зменшення на 30% ліміту споживання газу для потреб теплокомуненерго», — розповіли в прес-службі «Київенерго».

У зв’язку з цим, за словами Новицького, київська влада має намір відключити гарячу воду аж до середини жовтня. «Перед початком опалювального сезону ми порахуємо баланс газу — скільки нам виділяють і скільки ми витратили, і будемо вирішувати, відновлювати гаряче водопостачання або увійти в режим більш жорсткої економії газу. Зрештою, ми всі повинні усвідомити, що сьогодні питання газу — це не стільки питання енергетичної незалежності, скільки питання національної безпеки», — сказав Новицький.

Проблеми виникнуть і взимку. Нормативну температуру повітря в приміщеннях хочуть знизити на 1-2 градуси (зараз +18°С, у наріжних кімнатах +20°С). Про це вчора заявив мер Віталій Кличко. «Нам необхідно позбутися газової залежності від Росії і ми розуміємо, що цей період буде непростим. Для того, щоб акумулювати газ для опалення житла в Києві взимку, були припинені постачання гарячої води в будинки. Взимку нам доведеться знизити температуру на 1-2 градуси. Ми повинні доводити інформацію до населення про важливість впровадження енергозберігаючих технологій». Нагадаємо, при середній температурі в житлових приміщеннях нижче +18°С плата зменшується на 5% за кожен градус відхилення, нижче +12°С — плата за опалення не стягується.

У зв’язку з цим, влада має намір зайнятися утепленням будинків — ущільнювати вхідні двері. Крім того, в мерії хочуть шукати можливості заміщення газу іншими джерелами енергії, зокрема, мазутом. «Дарницька ТЕЦ вже використовує вугілля для виробництва теплової енергії, хоча спочатку вона була призначена для газу. Якщо з’явиться можливість, подамо гарячу воду у садки і лікарні в Голосіївському районі і частково у Дарницькому, які обслуговує Дарницька ТЕЦ, а з 1 вересня і в школи», — говорить Новицький. Він підкреслив, що сьогоднішня ситуація ніяк не пов’язана з боргами киян, а тільки з необхідністю економити газ.

У Київраді відносяться до відключень від гарячої води критично і вважають, що потрібно спрямувати зусилля на енергозберігаючі технології. «Рішення уряду про скорочення лімітів газу для «Київенерго», яке тягне за собою відключення гарячої води, — антинародна», — вважає голова комісії Київради з питань ЖКГ Олександр Клюс. На комплексну програму з енергозбереження в Києві, за його словами, необхідно близько $1 млрд. «Якщо уряд знаходить десятки мільярдів на оплату газу Росії, то такі гроші знайти простіше. Програма включає в себе заміну котлів з ​​виробництва електроенергії з низьким ККД на більш нові з ККД 92-93%. Крім того, потрібно встановити прилади обліку споживання теплової енергії, це спонукає громадян економити. До речі, без таких лічильників люди переплачують за опалення значні гроші. Ще один пункт програми — заміна труб, втрати тепла у яких досягають 19%. До речі, ці втрати включені в тариф. Ну і головне — утеплити стіни, дахи, підвали і парадні двері будинків. Це ще на 50-60% зменшить споживання тепла», — вважає Клюс.

За його словами, протягом двох-трьох днів усі регіони мають подати свої пропозиції Кабміну щодо скорочення споживання газу. «Зараз йде полеміка — повністю відключити газ, зменшити температуру гарячої води або зробити подачу погодинною. Віталій Кличко докладає великі зусилля, щоб киян не відключали. Але уряд тисне на «Київенерго», у якого заборгованість перед «Газом України» майже 1,8 млрд грн, аргументуючи тим, що не вистачає 6-7 млрд кубів, щоб пережити зиму. Його можна зрозуміти, але тоді уряд має виділити субвенцію Києву, щоб за 2-3 місяці він зробив термосанацію», — говорить Клюс.

Кияни уже розкупили дешеві бойлери

Коли стало відомо, що гаряча вода в кранах з’явиться не скоро, кияни кинулися розкуповувати бойлери. Вже сьогодні в магазинах техніки не залишилося дешевих нагрівачів води — лише ті, що дорожчі.

«У парадному вивісили оголошення, що гаряча вода з’явиться, коли настане опалювальний сезон. Так я вирішила на вихідних встановити у ванну нагрівач. Але в магазинах побутової техніки не знайшла дешевих: всюди ціни стартують від 2200 грн», — розповіла нам Аліна Мацко з Лісового масиву. У більшості магазинах нам підтвердили — дешеві бойлери розкупили. «У нас є водонагрівачі і коштують від 1300 грн. Але даних моделей немає в наявності, і в даному ціновому діапазоні теж немає. Є бойлери від 1800 грн», — сказали нам в великій торговельній мережі електроніки. Така ж ситуація і в інтернет-магазинах.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022