У Києві відмовилися від транспорту з кондиціонерами

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 31.07.2014 в 11:01.
У Києві відмовилися від транспорту з кондиціонерами
Зараз у столиці 15 тролейбусів і автобусів "з холодком"

В столиці не буде громадського транспорту з кондиціонерами. Кілька попередніх років у спеку столична влада обіцяла пасажирам закупити тролейбуси і автобуси з холодком, а в цьому зізналися: вони відмовилися від цієї затії. Рішення ухвалили після експерименту.

«На автобусному маршруті №61 (Троєщина — вул. Милославська) був встановлений кондиціонер, і пониження температури в салоні було в районі всього двох градусів. Це в русі. На зупинці ж, коли відкривалися двері, температура в салоні вирівнювалася з температурою на вулиці, — ділиться з нами головний інженер «Київпастрансу» Юрій Бомбандьоров. — Виходить, що установка кондиціонерів в транспорті не актуальна, адже наші зупинки знаходяться на близькій відстані один від одного — порядку 600-700 метрів».

Зараз у Києві працює близько 15 одиниць громадського транспорту «з холодком» — це кілька трамвайних вагонів на Троєщині і кілька автобусів. При цьому в «Київпастрансі» не пригадують випадків, щоб пасажирам ставало погано через високі температури в салоні транспорту. А встановити кондиціонери підприємство готове лише в разі, якщо кліматичні системи коштуватимуть дешевше. «Ми розглянули би варіант установки кондиціонування, якби його вартість вимірювалася десятками тисяч гривень, а не сотнями, як зараз. Установка системи кондиціонування на один трамвай коштує в районі 300 тис. грн, а на автобус — 100-150 тис. грн», — розповів головний інженер «Київпастрансу».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022