Рада підтримала план Яценюка
Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 31.07.2014 в 15:33.Верховна Рада України проголосувала за секвестр держбюджету на 2014 рік і прийняла зміни до Податкового кодексу України.
Про це повідомляє прес-служба Ради з посиланням на голову ВР Олександра Турчинова.
«Верховна Рада підтримала зміни до бюджету України і Податковий кодекс України», — йдеться в повідомленні.
А також відправили на повторне друге читання законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України.
У той же час на позачерговому пленарному засіданні Ради, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, за відставку якого проголосувало тільки 16 депутатів, заявив, що в країні ніколи не буде дефолту.
«Сьогодні у світовій економіці є дві новини. Перша — це те, що Аргентина оголосила дефолт, а друга — що Україна не оголосила дефолт і ніколи його не оголосить», — заявив прем’єр-міністр.
Як вже повідомляли раніше, в новій версії законопроекту (на 30 липня) уряд пропонує збільшити обсяг доходної частини держбюджету на 4889000000 грн — до 377 822 000 000 грн, а видаткової частини — на 4825000000 грн, до 441 587 000 000 грн при збереженні незмінного рівня бюджетного дефіциту.
Для досягнення запланованих показників Кабмін вважає за потрібне скоротити планові надходження з податку на прибуток підприємств на 2,8 млрд грн, з ПДВ з товарів українського виробництва — на 5,7 млрд грн, з ПДВ з імпортних товарів — на 4,5 млрд грн.
Згідно з новими положеннями в держбюджеті, тепер держслужбовцям додадуть грошей за рахунок пенсіонерів.
Дві основних зміни в оновленому варіанті законопроекту №4308а «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» в редакції від 30 липня — це скорочення передбачуваних доходів від підвищення податків на користування надрами з 9 до 3 млрд грн і повернення частини «урізаних» витрат на утримання держслужбовців.
«Згідно з тими змінами, які я бачив — близько 2 млрд грн віддали назад чиновникам», — розповів експерт Фонду суспільної безпеки Юрій Гаврилечко.
В бюджетному комітеті Ради говорять про те, що «повернення» грошей держслужбовцям стало можливим за рахунок змін урізання коштів Пенсійного фонду. Але оскільки в профільному комітеті так і не дочекалися нової версії документа, про що повідомила народний депутат Ради Оксана Калетник, швидше за все, в проект будуть вноситися додаткові зміни в процесі його розгляду парламентом.
Від газу і нафти отримають менше
В непроголосованому в минулий четвер законопроекті пропонувалося збільшити дохідну частину держбюджету на 5935000000 грн, видаткову — на 5869000000 грн. Тобто коригування було пом’якшене на 1 млрд грн.
Для досягнення запланованих показників Кабмін вважає за потрібне скоротити планові надходження з податку на прибуток підприємств на 2,8 млрд грн, з ПДВ з товарів українського виробництва — на 5,7 млрд грн, з ПДВ з імпортних товарів — на 4,5 млрд грн.
ПДВ відшкодують не всім
Одночасно пропонується збільшити надходження за рахунок доходів фізосіб на 3,3 млрд. грн, ввести військовий податок -1,5%, зменшити суми відшкодування з ПДВ на 1,8 млрд грн, а також збільшити плату за користування надрами.
До того ж, Кабмін вирішив скоротити обсяг держоблігацій для НАК «Нафтогаз України» майже на 8 млрд грн. Якщо в першій редакції законопроекту планувалося випустити облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та їх обміну на акції компанії на 103 927 000 000 грн, то в новому варіанті — на 96, 61 млрд грн.
Військовий податок зберігся
Статтю витрат на АТО і допомогу громадянам, переміщеним з тимчасово окупованих районів і зони ведення АТО, а також відновлення міст після ведення воєнних дій урізали на 5 мільйонів у порівнянні з попередньою версією.
При цьому від ідеї введення тимчасового військового збору Кабмін відмовлятися не став. Ставка залишилася на рівні 1,5%, плани по надходженнях — 2,9 млрд грн.
Зате законопроектом пропонується дати Кабміну право в разі введення воєнного стану скоротити витрати і кредити держбюджету, перерозподілити гроші в резервний фонд і витрачати їх звідти на потреби армії без дотримання механізму держзакупівель.
Також будуть урізані премії та надбавки народним депутатам і держслужбовцям центрального апарату (крім органів, підрозділи яких беруть участь у проведенні АТО).
Решта соціальних виплат і гарантій при оголошенні військового положення будуть фінансуватися виходячи з решти фінансових можливостей у порядку, окремо встановленому Кабміном.