Українці кинулися за польськими візами

Подивитись всі дописи у розділі: У світі. Розміщено: 31.07.2014 в 15:54.
Українці кинулися за польськими візами
За шенгеном від інших країн Європи такого ажіотажу немає

Українці кинулися в польське посольство за візами — попит на них виріс удвічі. Причина ажіотажу: Польща — найлегший для українця шлях до Європи, адже у сусідів підходящі для нас вимоги для отримання шенгенської візи.

Дійшло до того, що на прийом до посольства просто неможливо записатися. «Потрібно їхати до Кракова на семінар 20 серпня, і я два дні неспинно оновлюю сторінку сайту посольства, щоб записатися онлайн, але вільних дат немає. За телефонами колл-центру неможливо додзвонитися — зайнято або ніхто не бере трубку. Пробувала через візовий центр (до 35 євро візового збору додатково беруть 200 грн за послуги), але й тут говорять, що всі дати зайняті», — обурюється киянка Альона Нікольська. Вона не єдина, хто скаржиться на польське посольство. Найближча дата запису на прийом — не раніше ніж через два тижні. І то якщо пощастить. Тому у людей згоряють відпустки і зриваються відрядження.

У Дніпропетровську візовий центр Польщі беруть ледь не штурмом. «Дзвонила, але ніхто не брав трубку. Пішла в центр, але безрезультатно. Без заявки по телефону з призначеною датою прийому не прийняли. До 6 серпня все зайнято», — засмучена дніпропетровчанка Анна. Вона поспішає до чоловіка на ПМЖ до Польщі. Не краща ситуація в Харкові.

Винні перекупники і АТО

У консульському відділі посольства Польщі пояснюють: «З вільними датами є проблема. Зараз літо, і багато хто хоче поїхати у відпустку. Ми не встигаємо обслужити всіх бажаючих. Наша порада: сидіти на сайті і постійно оновлювати сторінку онлайн-реєстрації». Глава організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко стверджує, що проблема з польським шенгеном тягнеться кілька років, але зараз стала особливо гострою. І не тільки через сезон відпусток. «Через ситуацію в країні багато хто хоче відкрити шенген, щоб в будь-який момент виїхати», — каже Сушко. За її словами, причина ще й у тому, що активно резервують дати прийому перекупники, які продають прийоми за 200-300 грн. Вихід? «Приїжджати в посольство в Києві з документами і стояти в живій черзі. А взагалі, оформленням візи треба починати займатися як мінімум за два місяці до поїздки», — радить Ірина Сушко.

Раніше повідомляли, що українці поїдуть до Німеччини за безкоштовними візами. Такі дозволи видаватимуть тим, хто їде до родичів, на навчання або лікування.

Можливо, незабаром українці отримуватимуть довгострокові візи до Німеччини безкоштовно. Зараз така віза коштує 60 євро для дорослих і 30 євро для дітей.

«Обговорюємо ідею з українською стороною, але коли скасуємо плату за візи, говорити рано, — пояснив прес-аташе посольства Німеччини в Україні Крістофер Фукс. — Але мова йде не про шенгенські візи, а про національні (на право перебування в Німеччині) на термін понад три місяці».

Зазвичай ними користуються ті, хто їде до родичів, на навчання або лікування.

Раніше Рада Євросоюзу ухвалила рішення про перехід України до виконання другої фази плану дій щодо лібералізації візового режиму.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022