Пристрасті по мобілізації в Україні — інспірована Кремлем інформаційна війна
Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 01.08.2014 в 17:11.Москва з впертістю, гідною кращого застосування, продовжує вести спрямовану проти України інформаційну війну, при цьому в Кремлі застосовують найрізноманітніші методи ведення цієї війни — від банальної неправдивої інформації до постановочних сюжетів, які приїжджають висвітлювати російські журналісти.
Співробітник інформаційно-аналітичного центру РНБО В’ячеслав Гусаров відзначає, що захистити свою країну від зовнішньої агресії, в першу чергу повинні військові, проте іноді виникає ситуація, коли на захист своєї Батьківщини має піднятися все населення, як би це пафосно і не звучало. В ході мобілізації повинні вирішуватися ряд питань — зокрема, що необхідно для створення дійсно боєздатної армії, або як поповнити резерви особового складу української армії. В даний час ситуація в Україні склалася таким чином, що країна дійсно потребує посилення свого бойового потенціалу, і в цьому зв’язку вирішено було провести часткову мобілізацію.
Однак в ході спрямованих на посилення боєздатності України заходів виникли деякі труднощі. Мало того, що інформаційна підтримка всередині країни виявилася явно недостатньою, так ще сусідня країна вирішила «допомогти» масованою інформаційної атакою.
Війна в інформаційному просторі, яку Російська Федерація вже давно веде проти України, можна назвати постійним пошуком інформаційних приводів, які потім використовуються для створення необхідної Москві громадської думки.
Російське керівництво чудово розуміє, яке значення має мобілізація, тому Росія намагається зірвати її, створюючи для цієї мети певні перепони на шляху планового проведення мобілізації в Україні. Мета, яку переслідує Росія в даному випадку, достатньо очевидна — показати українське керівництво як некомпетентних людей і зірвати поповнення ресурсу сил, задіяних в антитерористичній операції.
Приводом для використання мобілізації в Україні для нового витка інформаційної війни, послужили останні успіхи сил АТО — згідно з останніми зведеннями із зони бойових дій, українські силовики перейшли в наступ, успішно атакуючи позиції бойовиків, звільняючи населені пункти Донбасу і витісняючи угруповання терористів ближче до кордону з Росією.
Ще одним важливим аспектом є консолідація українського населення після подій у Криму. На момент початку антитерористичної операції бажання встати на захист своєї країни висловила більша частина чоловічого населення України. Багато відзначали той факт, що неймовірно виріс рівень національної свідомості та патріотизму.
Росію турбує також помітне останнім часом піднесення українського військового потенціалу і зростання затребуваності ВПК країни. Більш того, Київ розраховує вже в самий найближчий час отримати військову допомогу від Сполучених Шатов та країн Північноатлантичного альянсу.
В даний час створена досить потужна інформаційна платформа, яка представлена аналітичними центрами, інформаційними агентствами і спецслужбами зацікавлених країн, які підтримуюють дії українського керівництва, зокрема проведення АТО, і засуджують політику Москви.
Інформаційна атака Кремля, спрямована на зрив мобілізації, може приймати різні форми — це і публікації в засобах масової інформації, і радіопередачі, і телевізійні передачі. Найпоширенішим явищем стали акції незадоволених родичів призовників під стінами українських військкоматів. За словами Гусарова, типова замовна акція виглядає, як правило, завжди однаково: під стінами військового комісаріату збирається близько 20 чоловік, і відразу ж на місці подій з’являються «замовлені журналісти».
Натовп в досить агресивній формі починає пред’являти найрізноманітніші вимоги співробітникам військкомату. Вони можуть вимагати поліпшення забезпечення призовників в зоні АТО — побутовими умовами, предметами захисту, боєприпасами, продуктами харчування, і так далі. Також від керівництва військкомату вимагають при відправці бійців в зону АТО дотримуватися всіх правових норм — щоб у всіх документах призовника були проставлені відповідні відмітки.
Однак якщо представник військового комісаріату намагався піти з протестуючими на діалог, висловлюючи готовність обговорити кожну з висунутих вимог, то мітингувальники практично відразу ж розходилися, не бажаючи називати своїх прізвищ. Експерт відзначає, що настільки неадекватна поведінка натовпу протестуючих характерна тільки лише для проплачених акцій — російська сторона намагається представити мобілізацію в Україні у вигідному для себе світлі.
У цьому зв’язку Гусаров заявив, що подібна активність Росії в даному питанні може свідчити тільки про одне — в даний час Україна знаходиться на правильному шляху.