Серед українських абітурієнтів виріс попит на військові спеціальності

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 01.08.2014 в 18:27.
Серед українських абітурієнтів виріс попит на військові спеціальності
Сьогодні завершується вступна кампанія-2014

Сьогодні опівдні вузи України завершили прийом документів на вступ. За даними Міносвіти, абітурієнти подали понад 2 млн заяв. Найпопулярнішим виявився Львівський нацуніверситет, в який подали документи 58 тис. абітурієнтів. Шанс подати заяви залишився тільки у 17 тис. абітурієнтів — з Луганської та Донецької областей, які не змогли пройти зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) через АТО. Для них ЗНО обіцяють провести до кінця серпня — початку вересня.

Економісти та юристи

Якщо кількість абітурієнтів, які подають документи в електронному вигляді, зростає і через інтернет подали більше третини заяв (770 тис.), то переваги у виборі професій у майбутніх студентів мало змінилися. Незважаючи на те, що в країні вже давно надлишок економістів та юристів, модні професії як і раніше користуються ажіотажним попитом. «Ментальність суспільства поки не змінюється. Найпопулярніші серед абітурієнтів спеціальності залишилися, як і торік. Це: економіка, менеджмент, правознавство, журналістика, реклама і зв’язки з громадськістю», — розповів директор департаменту з вищої освіти МОН Юрій Каравайченко.

Наприклад, у Національному гірничому університеті в Дніпропетровську на одне бюджетне місце за спеціальністю «Економіка підприємства» зараз претендують 107 осіб, на «Менеджмент» — більше 85, а на «Правознавство» в місцевому нацуніверситеті — 62 особи!

Втім, в дніпропетровських вишах запевняють: попит на техспеціальності все-таки зростає. «Охочих отримати інженерну спеціальність (інженера-гірника, механіка, електротехніка…) стало на 10-15% більше. Мабуть, це реакція на попит ринку праці. Уже можна говорити і про конкурс — в цілому це дев’ять осіб на місце на денну форму», — розповів директор центру моніторингу знань і тестувань Національного гірничого університету Микола Одновол.

На хвилі патріотизму на початку вступної кампанії багато говорили про зростання популярності військових вузів. У Міноборони подібну статистику не ведуть, тому нічого відповісти не змогли. А в Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного у Львові кажуть, що охочих стало ненабагато більше — в середньому до трьох осіб на місце. А ось розвідка і десант (аеромобільні війська) — 5-9. До речі, багато абітурієнтів проходять зараз службу в зоні АТО.

Порушення: за допомогою смс просять гроші

Вузи зараховують студентів завчасно. Координатор громадської організації «Студентський захист» Андрій Черних каже: це грубе порушення. «Поступили скарги на один зі столичних вузів, який став відправляти СМС абітурієнтам з проханням принести оригінали документів до 1 серпня. Законом визначено: 11 серпня всі вузи видають постанови на зарахування на бюджет і до 18 серпня — на контракт. Раніше робити це не можна», — підкреслив Черних.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022