Коли піде Майдан
Подивитись всі дописи у розділі: Топ-новини. Розміщено: 06.08.2014 в 13:19.Історія з рестораном на бульварі Шевченка, в захопленні якого брали участь люди з Майдану, знову розпалила пристрасті, поставивши в черговий раз питання — коли площу звільнять від наметів. Думки самих сотників різні, а влада не має наміру застосовувати силовий варіант. Переговори між сторонами ведуться, як розповідають в УДАРі, щодня, однак угоди поки не досягнуто, оскільки активісти не висувають адекватних вимог. Але ясно одне — на День Незалежності на Майдані ніяких святкувань не буде.
Будуть до виборів
Домовлятися владі з людьми з наметів стало важкувато, оскільки координації дій між різними Майданівськими організаціями, які зараз мешкають в центрі столиці, немає. Якщо раніше була Рада сотників, яка вирішувала всі питання і забезпечувала комунікацію, то тепер ніхто нікого не слухає.
Частина людей каже, що буде стояти до кінця. Правда, визначити точно, коли настане цей кінець, не можуть навіть тут. В одних наметах кажуть, що до результатів парламентських виборів, в інших — що контролюватимуть президента Петра Порошенко весь його термін. На Майдані навіть говорять, що частині наметів платять різні політичні сили, щоб не розходилися до парламентських виборів.
«Дискредитує Майдан»
А в самообороні, приміром, готові прибрати свої намети і провести парад на Хрещатику та Майдані.
«Самооборона не має ніякого відношення до збройних захоплень і, зокрема, до подій навколо ресторану, — каже сотник самооборони Майдану Анатолій Медвідь. — Наші підрозділи практично всі знаходяться на війні. Ті люди, які сьогодні стоять на Майдані, чомусь вважають за необхідне стояти до якогось незрозумілого кінця. Вони вважають, що повинні контролювати владу, на що я відкрито кажу, що хлопці запізнилися мінімум на півроку. Вони дискредитують Майдан. Київ має бути мирним і без наметів. Це позиція всього українського народу. При необхідності самооборона допоможе в розборі наметів. Цими вихідними Майдан вже покинули 15 людей, виїхали на АТО».
Він вважає, що провести парад — правильне рішення для підняття бойового духу українських хлопців.
«Думаю, парад проведуть. Зараз йдуть переговори між мером та активістами, потрібно віддати належне терпінню мера. Вимоги, які висувають зараз майданівці, м’яко кажучи, свідчать про психічні відхилення. Люди, у яких не склалося життя, вимагають квартири. Вимагають введення воєнного стану в країні і люстрації», — каже Ведмідь. За його словами, в мерії активістам пропонують допомогти з роботою, але охочих не знайшлося.
Що з парадом
У самій мерії, посилаючись на слова Кличка, кажуть, що силою розганяти Майдан не будуть, тільки шляхом переконань.
«На даний момент у нас є розпорядження президента про святкування Дня незалежності, де в числі інших заходів — проведення параду. Але де він пройде, поки не вирішено. Це компетенція Міноборони. Один з варіантів — площа Перемоги. Але поки не вирішено, чи буде в параді брати участь важка військова техніка чи це піший парад. «Київавтодор» повинен зробити висновок, чи витримає дорожнє полотно колону танків», — сказали в прес-службі першого заступника глави КМДА Ігоря Ніконова.
Майдан заробляє на зброї і будівництві
Поки політики ведуть переговори з майданівцями, останні активно займаються зароблянням грошей. Активісти розповіли, що один з актуальних заробітків — на зброї. «Гранатомети, гранати, патрони привозять наші хлопці із зони АТО. А ми продаємо. На зброю і все таке ви знаєте, який зараз попит божевільний?!» — розповідає один з активістів Майдану. Ще одна нова прибуткова затія — напад на публічні будинки, які розташовані недалеко від Майдану. «Нападають і грабують. Вони ж нелегальні, в міліцію не подзвонять», — продовжує наш співрозмовник.
Традиційним видом заробітку стала участь у мітингу, за це платять по 100 грн на людину за акцію, стільки ж беруть за добровільно-примусову охорону торгових наметів в центрі. Але найприбутковіший бізнес — це, природно, напад на різні компанії. «Часто до нас самі звертаються люди, мовляв, треба партнера налякати. Або ж ми шукаємо контори, де є бізнес-розборки, пропонуємо свої послуги. Бабло в основному беруть старші — це близько 1-5 тисяч баксів, а рядовим просто дають можливість грабувати», — розповідає один з активістів.
Біржа праці
Втім, є й цілком законні заробітки. Нині на Майдані відкрилася «біржа праці». Буквально за півгодини тут можна набрати цілу бригаду будівельників, вантажників і підсобних робітників. «Я на Майдані два рази набирав собі бригаду будівельників. Прийшов, запитав, хто хоче заробити? Набралося 10 чоловік з різних сотень і регіонів — Рівного, Харкова, Тернополя. Троє відмовилися відразу, бо треба було їхати працювати за Київ. Ті, хто залишився, трудилися і, наскільки я знаю, передавали заробіток на потреби своїх сотень. Потім, правда, хлопці роз’їхалися по домівках. Другий раз пощастило менше. Зібрав всього п’ять чоловік. За роботу просили менше, але якість і культура роботи були нульовими. А іноді й відверто псували будматеріали, ще могли собі дозволити не вийти на роботу або випивати прямо в процесі. А після першої зарплати відразу пропали. Сказали, що на Майдан за речами і більше не з’явилися», — розповів нам підприємець-будівельник з Київської області Дмитро Белік.