Як абітурієнтові не упустити шанс стати студентом

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 06.08.2014 в 13:54.
Як абітурієнтові не упустити шанс стати студентом
Випускників з Донбасу зарахують по "гарантії"

Уже 5 серпня, навчальні заклади опублікували новий список рекомендованих, в якому звільнені місця займуть наступні за рейтингом вступники. Друга хвиля триватиме до 7 серпня. Остання, третя — з 8 по 10 серпня. А остаточні списки бюджетників стануть відомі 11 серпня.

Але навіть після цієї дати є шанс потрапити до вузу в рамках доднабору, якщо залишаться вільні місця. Туди наберуть із числа тих, хто брав участь у конкурсі на цей напрям підготовки. Якщо таких не буде, то дозволяється зараховувати і тих, хто подавав документи на інші напрямки в тому ж вузі. Одна умова: конкурсні предмети повинні збігатися.

Зорієнтуватися в конкурсній ситуації — справа не з легких. До того ж вже зараз деякі вузи хитрують. Наприклад, надсилають SMS з вимогою принести оригінали (так вони страхують себе від недобору). Ми дізналися, як правильно вести себе в період хвиль.

Поради для абітурієнтів

Не панікуйте. Більшість абітурієнтів подають документи на всі 15 можливих напрямків, тому рейтингові списки — занадто роздуті. І нерідко після першої хвилі оригінали документів приносять всього декілька чоловік.

Якщо в першу хвилю вас не рекомендував вуз мрії, але це зробив інший університет — для підстраховки віднесіть туди оригінали, але продовжуйте стежити за конкурсною ситуацією в бажаному виші. Якщо навчальний заклад, куди ви розраховуєте потрапити по другій чи третій хвилі, знаходиться в іншому місті, то обміркуйте, як будете туди добиратися, якщо вас рекомендують. Вам потрібно буде приїхати туди протягом 1-3 днів.

Якщо вас поки ніде не рекомендували, проаналізуйте, в яких вузах шанси вступити у вас найбільші. Слідкуйте тільки за цими рейтинговими списками і не намагайтеся встежити за всіма 15 — інакше ризикуєте заплутатися і пропустити свій шанс.

Розраховуйте свої шанси на вступ. Роздрукуйте собі рейтингові списки і стежте за своїми конкурентами. Відстежуйте, де їх рекомендували, куди вони віднесли або збираються віднести свої оригінали. Перший спосіб — знайдіть їх, скориставшись спеціальною функцією на сайті vstup.info або abit-poisk.org.ua (для цього потрібно буде ввести ПІБ абітурієнта, система видасть інформацію, куди він ще надходив). Другий спосіб — спробуйте знайти їх в соціальних мережах, списатися з ними і запитати, чи будуть вони подавати свої оригінали.

Не вірте беззастережно прийомним комісіям, які нерідко телефонують, обіцяють, що ви поступите, і просять привезти оригінали. Самі проаналізуйте свою конкурсну ситуацію. Якщо ви не рекомендовані до зарахування та знаходитесь далеко від останнього бюджетника, то не піддавайтеся на вмовляння і нікуди не везіть оригінали.

Запам’ятайте: ніхто не має права не віддавати вам оригінали документів або, навпаки, загрожувати викреслити з рейтингового списку, якщо ви їх не привезете (при цьому ви не рекомендовані до зарахування).

Не лінуйтеся їздити до приймальних комісій цікавлячих вас вузів. Там ви дізнаєтеся оперативну інформацію про свою конкурсну ситуацію.

Якщо до кінця хвиль вас не рекомендує жоден вуз, віднесіть оригінали туди, де у вас найкраща ситуація, плюс — ви б хотіли там вчитися (навіть на контракті). Чергуйте під вузом. Може бути, вам вдасться поступити за конкурсом оригіналів — нерідко вузам не вистачає трьох хвиль, щоб закрити бюджет.

Пільга: абітурієнтів із Донбасу зараховують за «гарантію»

Вступники із Донецької та Луганської областей, яких рекомендували до зарахування, але вони не можуть приїхати до вузу, щоб подати оригінали документів, повинні надіслати до вузу за звичайною та електронною поштою заяву-гарантійний лист (про це МОН повідомила всі університети). Так вони, відповідно до задуму МОН, підтвердять своє бажання вчитися в тому чи іншому університеті. А на те, щоб довезти оригінали, у абітурієнтів є час до 1 листопада. Зразок заяви є на сайті Міносвіти — www.mon.gov.ua.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022