В Україні обвалилося автовиробництво

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 11.08.2014 в 15:23.
В Україні обвалилося автовиробництво
У порівнянні з липнем минулого року загальне виробництво скоротилося більш ніж у 9 разів

Автовиробництво в Україні в липні поточного року продовжило падати.

Про це повідомили в прес-службі асоціації «Укравтопром».

За даними асоціації, в порівнянні з попереднім місяцем загальне виробництво автотранспорту скоротилося в 2,2 рази, а щодо липня минулого року — більш ніж у 9 разів.

В «Укравтопромі» повідомили, що на українських заводах в липні було виготовлено 555 одиниць автотранспортної техніки. З них легкових автомобілів — 343 шт. (-66% до червневого показника), комерційних автомобілів — 153 шт. (+ 47% до червня) і автобусів — 59 шт. (-48% до червня).

При цьому з початку року обсяг виробництва автотранспорту в Україні склав 24380 шт., що, не дивлячись на триваючу негативну помісячну динаміку, все ще на 4,5% більше аналогічного результату 2013 року.

У той же час випуск легкових автомобілів за перші сім місяців поточного року збільшився на 7% до 22 904 шт. А виробництво комерційних авто з результатом в 978 автомобілів продемонструвало 10-відсоткове зростання. При цьому обсяги виробництва автобусів знизилися відносно результату річної давності на 54% і склали всього 498 одиниць.

Нагадаємо, що в 2014 році автовиробники спочатку запланували збільшити випуск автотранспорту не менше ніж удвічі. Але ситуація на авторинку з ускладненням політичної та економічної ситуацій в Україні значно змінили ці плани.

Українцям будуть доплачувати за покупку вітчизняних авто
У Кабміні вирішили не обмежуватися спецмита і захистити автопром іншими методами

Раніше повідомляли, що українцям будуть доплачувати за покупку вітчизняних авто.

Кабінет міністрів найближчим часом розгляне законопроект про грошову доплату українським громадянам при купівлі вітчизняних автомобілів.

«Відпрацьовуємо законопроект… будемо доплачувати, щоб купували вітчизняне. Найближчим часом направимо його в уряд і в парламент», — повідомив віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко в ефірі «5 каналу» 16 липня.

Як передає НБН, Бойко підкреслив, що Кабмін продовжить підтримку українського автопрому, враховуючи його «історичне минуле» і 70 тисяч робочих місць у галузі, а також той факт, що імпорт автомобілів в країну перевищує всі критичні показники.

«Ми будемо підтримувати тих роботодавців, які збережуть ці робочі місця», — зазначив він.

На думку віце-прем’єра, якщо буде задіяний весь комплекс заходів з підтримки автомобілебудування, зокрема, постанова уряду про пільги для підприємств, що забезпечує повний технологічний цикл, то галузь вийде на позитивну динаміку.

Для підтримки автомобільної галузі з 14 квітня Україна ввела спецмита на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об’ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см — 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Податок буде діяти протягом трьох років.

Цей захід викликав обурення країн-членів СОТ, в першу чергу, Євросоюзу, Туреччини, США, Росії і Південної Кореї — головних імпортерів автомобілів в Україну.

Анкара з 12 липня вже ввела санкції у відповідь проти Києва, підвищивши розмір мита на українські волоські горіхи до 66,2%. Росія заявила про намір обмежити імпорт українського шоколаду і шоколадних виробів, флоат-скла і вугілля.

Тим часом виробництво автотранспорту в Україні продовжує скорочуватися. Всього за підсумками 2012 року українські виробники випустили 76,281 тисяч автомобілів і автобусів, що на 27,1% менше, ніж за 2011 рік.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015