У вузах Донецької області вступна кампанія набирає обертів

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 11.08.2014 в 17:51.
У вузах Донецької області вступна кампанія набирає обертів

Донецькі вузи в день приймають до 200 заяв від абітурієнтів. На деякі спеціальності конкурс — 19 осіб на місце!

Поки в решті України абітурієнти, затамувавши подих, вивчають списки щасливчиків, у вузах Донецької області вступна кампанія лише набирає обертів. Свої двері для нового поповнення вони відкрили тільки із серпня. До цього працювали виключно віртуально — приймали електронні заяви. Тепер же стало можливо подати документи і особисто.

На останньому брифінгу в Міносвіти і науки повідомили: відомство втратило зв’язок як мінімум з чотирма головними університетами в Донбасі. Припустили — це може бути пов’язано «з можливим захопленням даних вузів незаконними збройними формуваннями».

А ось в перерахованих першим замом міністра освіти університетах такій заяві дуже здивувалися.

— Ми працюємо. Звичайно, не в штатному режимі, але ніхто нашу базу даних не захоплював. Прийняли вже близько 4 тисяч електронних заяв і близько 400 «живих», поданих особисто. Є й ті, хто наважується відразу нести оригінали документів — таких вже 70 осіб, — ввів в курс справи відповідальний секретар приймальної комісії Донецького національного університету Ростислав Подільський. — Правда, через ситуацію в місті нам періодично доводиться скорочувати графік роботи або зовсім закриватися.

У Донецькому національному технічному університеті нарахували вже 2,5 тисячі віртуальних заяв і 600 «реальних».

Як ні парадоксально, саме в цьому році держзамовлення донецьким вузам збільшили (в окремих університетах доходить до ста місць «бонусом»), але ось заповнити бюджетні місця тут не сподіваються.

— У нас зараз працює рази в три менше людей, ніж зазвичай — потік абітурієнтів впав. Якщо раніше ми брали по 600 заяв на день, то тепер 100-150 максимум. В основному йдуть донеччани та мешканці області, — розповідає Ростислав Подільський. — Уподобання ті ж, що і в минулі роки — економіка, право.

Як зараховуватимуть абітурієнтів без ЗНО (а таких вступників чимало, близько третини особисто поданих заяв), неясно. Чи то це буде внутрішній іспит в університеті / інституті, чи то додаткова сесія тестування. Відповідь у МОН обіцяють дати протягом цього тижня, кажуть в вузах.

Доведеться донецьким педагогам зрушити і навчальний рік — він цієї осені стартує для різних курсів по-різному: для перших і магістрів 1 жовтня, для інших по звичаю — 1 вересня. А ось в ДонНТУ через перенесення літньої сесії на 1-14 вересня всі студенти сядуть за парти в один час — 29 вересня.

ДО РЕЧІ

Де планують навчатися абітурієнти Донбасу
— Лікувальна справа — майже 1500 заяв (при найбільшому держзамовленні вже зараз конкурс 4 особи на місце).
— Педіатрія — 827 заяв, 10 осіб на місце.
— Стоматологія — близько 500 заяв при мізерно маленькому держзамовленні — всього 4 бюджетних місця.
— Право — в окремих вузах конкурс досягає 17 осіб на місце.
— Економіка підприємств — для прикладу, в ДонНУ 19 претендентів на 1 бюджетне місце.
— Перекладач (англійська та німецька мови) — конкуренція до 16 осіб на місце.

В ТЕМУ

До відкриття готова лише кожна п’ята школа

Школи Донецька все частіше потрапляють під снаряди. Так, точно відомо про те, що постраждали СШ № 97, 101, 13 … Але навіть ті, що вціліли, не факт, що відкриються.

— Новий навчальний рік у Донецьку та області під загрозою. Більшість шкіл тут перетворили на казарми, руйнується інфраструктура, — повідомляють в прес-центрі АТО.

А от місцеві чиновники заспокоюють — мовляв, незважаючи ні на що, в навчальних закладах йдуть планові капремонти котелень, міняють труби і радіатори, чистять каналізацію, ставлять нові енергозберігаючі вікна, ладять дах, запасаються вугіллям на зиму. На все про все вже витратили більше 19 млн грн. (майже 6,5 млн з бюджету, решта — спонсорські гроші).

Втім, поки, за даними Департаменту освіти і науки, до Дня знань готова лише кожна п’ята школа в області. У Міносвіти натякнули, що розглядають варіант про перенесення початку навчального року на 1 жовтня, але ще не втрачають надію, що заняття тут все ж почнуться в зазначені терміни.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022