Де в Україні живуть найрозумніші школярі

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 12.08.2014 в 12:10.
Де в Україні живуть найрозумніші школярі
Найбільше двієчників в Херсонській, Миколаївській, Одеській та Закарпатській областях

Стало відомо, як випускники різних регіонів склали зовнішнє незалежне тестування. Ці дані опублікував у себе на сайті Український центр оцінювання якості освіти. Як і минулого року, найбільший відсоток відмінників, що набрали понад 180 балів, у Києві та Львівській області. Вони лідирують майже з усіх предметів. Хороші результати показали і випускники з Івано-Франківської, Тернопільської областей (входять в число кращих по 3-5 предметам). Варто відзначити, що в лідери за результатами ЗНО також вийшов Крим, який минулого року був в явних аутсайдерах майже з усіх предметів, також в трійках призерів — Севастополь. А з деяких предметів, наприклад, математики, біології, географії, в п’ятірках найкращих — Луганська і Донецька області. Відсоток відмінників в перерахованих регіонах — 11-27%.

Те, що в лідерах Київ і Львів, — зрозуміло. Як це традиційно пояснюють експерти, це два найбільших культурних і інтелектуальних центру країни. До того ж хороші результати тестів — заслуга не лише шкіл, а й репетиторів, курсів. Їх вибір в Києві та Львові дуже великий. Що стосується високих балів випускників Криму і східних регіонів в цьому році, то це теж логічно. По-перше, тих, хто все-таки перереєструвався на тести, зміг приїхати і здати їх — відносно небагато (наприклад, з Криму на ЗНО перереєструвалося тільки близько 600 абітурієнтів з 15 000). По-друге, можна припустити, що на тести з цих регіонів приїхали самі мотивовані вступники, а значить, добре готувалися до ЗНО.

Серед областей, де найбільше двієчників, що не дотягли до прохідного мінімуму в 124 бали, — Херсонська, Миколаївська, Одеська, Закарпатська, Чернівецька області (відсоток двієчників — 4-14%). Ці ж області були аутсайдерами і рік тому.

Нагадаємо, що подача документів до ВНЗ Луганської та Донецької областей триватиме до 15 вересня, а навчання для першокурсників почнеться не раніше 1 жовтня.

Цього року за кількістю поданих заяв вперше лідирує НЕ столичний вуз, а регіональний. Так, Львівський національний університет ім. І. Франка з 57 624 заявами (рік тому був на третьому місці з 46 212 заявками) обігнав торішнього лідера — КНУ ім. Т. Шевченко (55284). Також до десятки увійшли Львівська політехніка (52981 заява), КПІ (49643), НАУ (43142), НПУ ім. М. П. Драгоманова (36776), Дніпропетровський університет ім. О. Гончара (34995 заяв) тощо. Ці вузи лідирували і рік тому.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022