У Криму вводять цензуру на роботу мас-медіа та інтернет-видань
Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 12.08.2014 в 21:06.Влада Російської Федерації не терпить інакомислення в інформаційному просторі країни, намагаючись взяти під свій контроль навіть інтернет-ресурси. Після анексії Криму подібне ставлення до засобів масової інформації, в тому числі й інтернет-видань, стає нормою і на півострові.
Портал «Крим.Реаліі» наводить думку щодо свободи слова на території Кримського півострова кримчанки Насті Дрозд, що повідомила про інформаційну зачистку, розпочату російськими властями в медіа-просторі півострова.
Настя нагадує, що в самій Росії вже давно стало нормою блокування незалежних сайтів, соцмережі «ВКонтакте», зачистка коментарів під новинами і каналів відеохостингу Youtube, поряд з іншими методами боротьби, спрямованими проти неугодної путінському режиму інформації. Тепер подібна практика поступово стає нормою і на території кримського півострова.
Жителі півострова почали скаржитися на те, що починаючи з червня цього року їхні пости, розміщувані в соціальних мережах «Фейсбук» і «Вконтакте» не тільки читають співробітники російських правоохоронних органів, але ще й препарують розміщувані пости на предмет інакомислення. Пізніше дана інформація перетворюється на привід, за яким користувача запрошують в ФСБ або проводиться бесіда з представниками «дружини Сергія Аксьонова».
Бізнесмен, у якого в Криму бізнес, що потрапляє в категорію «середній» розповів на умовах анонімності, що до нього в офіс вломилися двоє невідомих, які відразу ж прийнялися розпитувати, чому він висловлює невдоволення в соціальній мережі щодо приєднання півострова до Росії, чому має проукраїнську позицію і чому перед його офісом державний прапор України.
Відвідувачі попросили даного бізнесмена більше не робити нічого подібного, пообіцявши в зворотному випадку повернутися і «розібратися». Після подібної бесіди підприємець зняв український фланг і припинив розміщувати пости в «Фейсбук», проте він до цих пір відчуває почуття страху і за своїх дітей, і за свій бізнес. Втім, в «Фейсбук» ще не почалася настільки масова зачистка постів коментарів, як в іншій соцмережі — «Однокласники», де подібна практика процвітає.
Найчастіше інакомислячих звинувачують у тероризмі
Практично найпоширенішим звинуваченням на адресу інакомислячих є «тероризм». Дане формулювання є занадто розмитим для того, щоб користувачі могли повністю розібратися, тому найчастіше вони просто вірять російським чиновникам на слово.
Під дану статтю потрапили і український режисер Олег Сенцов, який зараз перебуває в одному з московських слідчих ізоляторів, і ряд його знайомих. Зокрема, сімферопольському режисерові Галині Джікаєвій подзвонили з ФСБ і запропонували зустрітися, а вже під час зустрічі жінці повідомили, що вона проходить у справі Сенцова. Однак знайомі Галини вважають, що справа може бути не тільки в Сенцової — просто російська влада хоче таким чином натиснути на діяча культури, яка раніше неодноразово негативно висловлювалася з приводу анексії Криму.
Кримським користувачам почали блокувати доступ до ряду українських інтернет-ресурсів
Не так давно російська влада почала блокувати для кримських користувачів доступ до ряду українських інтернет-ресурсів — тепер якщо користувач потрапив на українське видання яке входить в «чорний список» видань то побачить лише напис про обмеження доступу «за рішенням суду або на інших підставах». Дана тенденція буде продовжуватися слідом за «Новим регіоном», «Главное» і «Цензор.Нет» на черзі інші українські інтернет-видання, редакційна політика яких є неугодною Москві.
Представники кримської Мобільної групи правозахисників відзначають, що на півострові продовжують згортатися політичні та громадянські права. Для населення Криму ряд свобод — свобода думок, свобода слова, свобода зібрань, вже стали недозволеною розкішшю.
Відзначимо, що названі українські сайти в Криму поки заблоковані не для всіх користувачів, а лише для тих, хто користується послугами певних провайдерів, які дали свою згоду на обмеження для користувачів доступу до певних ресурсів, оскільки чиновники без участі провайдера нічого зробити не можуть.
Зачистка газет, радіо і телебачення в Криму почалася ще в березні
Настя Дрозд зазначає, що зачистка телебачення, газет і радіостанцій в Криму почалася ще в березні, коли на території півострова нова влада прийнялася відключати українські телеканали. Наступним етапом став ухід з Криму кількох українських друкованих видань.
Зачищаючи на території Кримського півострова інформаційне поле, російська влада перетворює його населення в людей, які хоч і незадоволені своїм життям, але впевнені в тому, що в інших країнах, в тій же Україні, все набагато гірше, тому не варто протестувати з цього приводу, і не варто прагнути що-небудь змінити. Раніше така практика була широко поширена в Радянському Союзі, зараз практикується в північній Кореї та Китаї. «Залізна завіса» створюється і навколо самої Росії, не дозволяючи населенню країни побачити ту реальність, яку бачить увесь інший світ.