Слеклайн для тих, хто любить активний відпочинок та висоту

Подивитись всі дописи у розділі: Суспільство. Розміщено: 14.08.2014 в 16:00.
Слеклайн для тих, хто любить активний відпочинок та висоту
Новий вид дозвілля та активного відпочинку slackline або слеклайн

Це безпечний спосіб відчути себе в небезпеці. Бувалі кажуть: якщо не боятися, йдеш по тонкій лінії дуже швидко. Найголовніше тут — робота не з тілом, а робота з головою.

Слеклайн — спорт і розвага

Якщо вірити Вікіпедії, то Слеклайн (Slackline), або ходіння по слабо натягнутій стропі (англ. Slackline- переклад slack: «провисаючий, слабкий»; line: «лінія») — практика в балансуванні і новий вид спорту, який полягає в ходінні по спеціальних нейлоновим або поліестровим стропам (стрічкам), натягнутим між стаціонарними об’єктами.

Відрізняється від ходіння по канату тим, що канат або трос натягується максимально жорстко, іншими принципами балансування, зумовленими динамічністю, розтягуванням і віддачею слабо натягнутої стропи. Ступінь натягу регулюється під потреби і цілі еквілібриста, також існують різні по ширині і структурі стропи для різних стилів слеклайна — виконання трюків, проходження довгих ліній, над водою і по високо натягнутій стропі зі страховкою або без.

Де і як з’явився слеклайн

Як це часто буває, цей модний вид спорту був придуманий зовсім випадково — на початку 80-х років XX століття в США (національний парк Йосеміті в Каліфорнії) на майданчику для скелелазіння. У ті моменти, коли через дощ чи з інших причин не можна було тренуватися, молоді альпіністи спробували ходити по ланцюгах, якими огороджені автомобільні стоянки.

Потім знайшлися ентузіасти, їхні імена відомі — Адам Гросовскі і Джеф Елінгтона, — які придумали використовувати для слеклайну стропи альпіністського спорядження, і перенесли забаву вже в табір для скелелазів. Ну, а далі, кочуючи з одного альпіністського табору в інший, поступово нова розвага завоювало весь світ.

Сьогодні слеклайн можна назвати трендовим видом спорту, проте, ним займаються не тільки спортсмени, а й активно використовують у фітнесі. Дійсно, в процесі ходіння по слабо натягнутому канату ви розвиваєте координацію рухів, вміння концентруватися, відчуття рівноваги. Не випадково заняття слеклайну вводяться в тренувальний процес скейтбордистів, майстрів верхової їзди, альпіністів, лижників і інших спортсменів, яким важливі перераховані вище якості.

Найчастіше для занять використовується нейлонова стрічка шириною від 2,6 до 6 см або металевий трос від 3 до 6 мм діаметром. Передбачається не тільки ходіння по канату, але біг, стрибки і виконання різних трюків.

Розрізняють декілька видів слеклайну

Тріклайн або Лоулайн — сама назва говорить про те, що це «низька стрічка», тобто канат вивішується не вище рівня стегна. Це спрощує організацію атракціону, але, безумовно, потрібно, щоб падати було м’яко, майданчик повинен бути з піску або трави.

Лонглайн — «довга стрічка» — дистанція може бути більш 100 метрів, тут основне завдання протриматися, проявити витривалість і намагатися не розхитати стропу.

Фристайл-лайн, інакше, — родео — знову говорить назва за себе, стрічка натягнута дуже слабо, утримати її і себе в рівновазі важко, трюків тут майже не роблять, важливо пройти. Вважається, що після родео лонглайн вже не страшний.

Хайлайн — висока стрічка. Це спорт сильних духом, адже висота тільки починається з 3-х метрів, а верхня межа практично не обмежена.

Вотерлайн — стрічка натягнута над водою. Тут теж можливі варіанти, якщо глибина води не дуже велика, то можна тільки ходити, тільки при значній глибині можливі складні стрибки на стрічці, так як це менш небезпечно при падінні спортсмена в воду. Змагання ускладнюються, якщо стрічка натягнута над проточною водою, яка відволікає увагу того хто йде по натягнутій стропі.

Джамплайн — стрибки на стропі. Зовсім молодий вид слеклайну, йому всього 6 років. Стропа натягнута, як для лоулайна, але це більш пружна стрічка, призначена спеціально для стрибків. Тут вже важливо не пройдена відстань (рідко більше 15 метрів), а оцінюється майстерність у проведенні трюків, тобто обертань, сальто, стрибків зі стрічки на землю і назад. Зазвичай використовують кілька рядів стрічок, які мають бути задіяні в процесі виступу.

Дарклайн або найтлайн — зрозуміло, що мова йде про проходження стрічки в темряві, коли спортсмен може покладатися тільки на свій слух і відчуття рівноваги.

Трюки в слеклайні

До найпростіших відносяться ходіння, повороти на 180 і 360 градусів, присідання на одне коліно, далі йдуть танцювальні рухи і продовження розвитку майстерності аж до складних акробатичних елементів.

Як і у всякого виду спорту у слеклайн є міжнародна федерація (World Slackline Federation), а з 2010 року проводяться регулярні змагання, на яких компетентне журі оцінює складність, різноманіття трюків, техніку їх виконання, висоту стрибків і видовищність виступу. Проходять змагання самих різних рівнів, починаючи з першості міста до чемпіонатів світу.

13 серпня 2006 в Норвегії на плато К’єра був зареєстрований світовий рекорд по висоті — Крістіан Шу пройшов над ущелиною на висоті 1000 метрів.

Слеклайн — це прекрасна можливість загартувати характер, розвиватися фізично і регулярно отримувати дозу адреналіну, важливо тільки, щоб організацією занять, підбором і кріпленням обладнання займалися фахівці, тоді буде багато задоволення і гарного настрою від активного відпочинку на природі в колі з товаришами.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015