Що не можна робити на Яблучний спас?

Подивитись всі дописи у розділі: Релігія. Розміщено: 19.08.2014 в 6:10.
Що не можна робити на Яблучний спас?
Яблучний спас

Яблучний спас ще називають Спас на горі, а також в цей день ми святкуємо Преображення Господнє. Преображення є одним з 12 непереходящих церковних свят.

Чого не можна робити на Яблучний спас?

1. Не можна їсти яблука до освячення, а тим більше — до самого Яблучного спаса. Особливо заборона стосується жінок. Вважається, якщо жінка скуштувала яблука до Яблучного спаса — вона прийняла на себе гріх праматері Єви. І сувора відмова від яблук вважалася важливою для батьків, які втратили дітей. Було повір’я: якщо батьки не їли яблук до спаса, то покійним дітям роздадуть гостинці в цей день.

2. Не можна зганяти з себе муху в цей день або вбивати її. Сіла два рази на руку — обіцяє блага, і ваші бажання мають всі шанси на виконання.

3. Не можна залишати зерновий урожай після Яблучного спаса — дощі завдадуть йому шкоди. До речі, дощ після цього спаса називали «хлібогній». А якщо навіть дощ і дасть зібрати, вважалося, що ці зернові, борошно будуть вже зберігатися погано і пахнути цвіллю.

4. Не можна працювати по дому, окрім робіт в саду і на кухні. Шиття («Хто на свята шиє — той весь час сльози ллє»), прання, прибирання — під забороною.

5. Не можна купатися після спаса — «Яблучний спас — пішло літо від нас».

Що можна робити на Яблучний спас?

1. Потрібно максимально зібрати урожай. Раніше вважалося, що урожай який залишився на полі вже піде не на користь.

2. На освячення, крім яблук, можна приносити виноград, груші та сливи.

3. Обов’язково потрібно пригостити яблуками дітей та нужденних. Жебраків прийнято пригощати, щоб мати урожай і на наступний рік. Якщо не зустріли жебрака за день і не змогли пригостити, потрібно розглядати це як попередження. Щоб уникнути цього потрібно йти до церкви, де жебраки є завжди. Також вважається, що чим щедріше роздасте, тим добрішим буде ставлення Всевишнього до покійних родичів.

4. Якщо у батьків є покійна дитина, важливо віднести йому на кладовищі пару освячених яблук.

5. Потрібно з’їсти в цей день хоча б одне яблуко — поповнити своє здоров’я.

6. Відкусивши перший шматочок, можна загадати бажання.

7. З цього дня вже було прийнято працювати в городі і в саду в рукавицях.

8. Потрібно звернути увагу на погоду — дізнаєтеся, яким буде другий місяць зими. Наприклад, чи будуть опади.

9. Прийнято готувати пісні страви з яблуками. Головне блюдо столу — яблучний пиріг, рецепти якого можна знайти на нашому сайті, яким пригощали всіх.

10. Особливо важливо в цей день, що співпадає в цьому році з Преображенням, постаратися духовно перетворитися: очистити душу: очистити думки від лицемірства, брехні, брудних думок.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022