Україна назвала ціну Ребрик для Росії

Подивитись всі дописи у розділі: Спорт. Розміщено: 19.08.2014 в 12:25.
Україна назвала ціну Ребрик для Росії
За спортсменку вимагають 150 тисяч доларів

Розмір компенсації за достроковий перехід кримської спортсменки Віри Ребрик з української в російську збірну становить $150 тисяч. Про це кореспонденту ІТАР-ТАСС заявив президент Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) Ігор Гоцул.

ВФЛА дозволить цій спортсменці виступати на змаганнях за Росію раніше визначеного правилами Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (ІААФ) карантинного терміну тільки в разі відшкодування Росією Україні грошової компенсації за витрати на підготовку кримської спортсменки. Ця сума еквівалентна 150 тисячам американських доларів. У регламенті ІААФ не вказується, яку суму повинна виплатити країна, яка прийняла легкоатлета тій державі, за яку спортсмен виступав раніше. За правилами ІААФ, карантин після переходу в іншу національну збірну становить три роки. Скорочений він може бути тільки за рішенням ІААФ, за умови наявності виняткових обставин і обопільної згоди двох федерацій. Якщо ВФЛА і ФЛАУ не знайдуть компроміс у справі Ребрик, то та зможе повернутися на стадіон тільки за півроку до початку Олімпіади-2016 в Бразилії.

Кримська легкоатлетка Віра Ребрик, яка завоювала в складі збірної України золото чемпіонату Європи 2012 року в метанні списа, в травні 2014 року отримала російське громадянство. Однак спортсменка поки не має можливості виступати за свою нову країну через відсутність відповідних домовленостей між федераціями легкої атлетики Росії та України.

«Вартість компенсації за перехід спортсмена багато в чому залежить від рівня його кваліфікації і тривалості його виступів на змаганнях, — зауважив Гоцул. — Чим довше легкоатлет виступав, тим більше грошей ми на нього витрачали. Що стосується Ребрик, то розмір компенсації за неї становить порядку 150 тисяч доларів США. Ми підрахували, що на її підготовку Україною було витрачено не менше 300 тисяч доларів. Приймаємо в розрахунок, що ця спортсменка успішно виступала за Україну, прославляла її, тобто якусь віддачу ми отримали. Тому нами було прийнято рішення претендувати не на всю суму, а лише на 50 відсотків від неї, на мій погляд, це цілком справедливо: 300000 повна вартість, а 150 тисяч — повна компенсація».

Як підкреслив глава ФЛАУ, в разі, коли кримські спортсмени прийматимуть рішення перейти в російську команду, позиція самої федерації буде досить жорсткою. «Про це відомо нашим колегам з Всеросійської федерації легкої атлетики /ВФЛА/, — зауважив Гоцул. — Вони в курсі, що ми збираємося чітко слідувати міжнародним правилам. Якщо російська сторона не погодиться виплатити нам компенсацію, ми будемо наполягати на максимальному карантині, коли перейшов в іншу країну спортсмен позбавлений можливості виступати на міжнародних змаганнях протягом трьох найближчих років. Про це йдеться в правилах ІААФ. Російські колеги знають про це і ведуть свою політику.

«Якби кримські спортсмени прийняли рішення виїхати в будь-яку іншу країну, а не до Росії, то наша позиція, можливо, була б і не такою жорсткою, — визнав співрозмовник ІТАР-ТАСС. — Тут, звичайно, присутня якась політика».

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015