Активісти з Майдану осіли в столичних магазинах

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 19.08.2014 в 12:34.
Активісти з Майдану осіли в столичних магазинах
На Хрещатик повернулися туристи, Інститутська стала пішохідною, а город став газоном

Майдан потихеньку повертається до мирного життя. Уже в понеділок по центру натовпами ходили туристи з фотоапаратами, комунальники прибирали город з клумби в районі Укркоопспілки, засаджуючи його травою, а на Інститутській укладали плитку. Вулиця, каже влада, залишиться пішохідною, правда, що на ній буде, вирішать лише наступного року.

Інститутська без машин

Вчора на вул. Інститутській повним ходом йшли роботи з укладання тротуарної плитки. «Кличко обіцяв, що вулиця стане пішохідною, ось ми її і облагороджуємо після подій», — ділився з нами один з робітників. Мер, правда, говорив, що вулиця залишиться місцем скорботи і пам’яті про трагічні події, але, як з’ясувалося, планів, що і коли на ній з’явиться, ще немає.

«Питання про подальшу долю центру Києва все ще відкрите, — сказав замдиректора департаменту архітектури Андрій Вавриш. — Уже оголошено міжнародний конкурс, який визначить, яким чином увічнити події революційного Майдану».

Де живуть активісти

Відомий город з редискою і зеленню, який розбила прямо на клумбі сотня з Коломиї, в понеділок засадили газонною травою.

«Тут було повно петрушки, пару паростків з помідорами, ще зеленими. А інше, йдучи, активісти з собою забрали. Клумбу тут робити не буду, засаджено зараз все газонної травою», — розповіла нам комунальниця.

Порядок тепер потрібно наводити і в Жовтневому палаці, а також навколо нього. В неділю звідти з’їхали майже всі активісти, і тепер біля будівлі гори сміття з порожніх пивних пляшок, на ялинці біля входу висять чиїсь штани, а у дворі на лавочці спить молодий хлопець.

«Нас же не просто попросили переїхати, а зачистили. Всіх тупо відправили на вулицю! — Обурюється Андрій з Вінницької області. — У мене до вас справа, на хліб грошей навіть нема, можете хоч пару гривень дати?»

Частина жителів Жовтневого оселилася в наметах прямо на пагорбі, інша поїхала на Труханів острів. Співробітники установи зізнаються, що в будівлі залишилися троє активістів з «Ястребів». Вони стежать за порядком, в приміщення нікого зі сторонніх більше не пускатимуть.

В будівлі Укркоопспілки на 7-му поверсі живе півсотні активістів. Тепер вони запевняють, що там не живуть, а працюють в громадських організаціях.

«Ми працюємо в громадських організаціях. Приймаємо там людей. А кого і навіщо, немає часу відповідати, мене люди чекають», — заявив нам чоловік років сорока в німецькому камуфляжі. «Нас тут п’ять осіб з жіночої сотні. Завтра всі їдуть в зону АТО, а я зі складом теж переїжджаю», — поділилася планами бабуся років 60. Активісти Майдану раніше залишалися в підвалі Головпоштамту, вхід в нього охороняють засмаглі хлопці в чорних майках. Також ми помітили активістів в приміщенні магазину «Київстар» в Пасажі. І навпаки — в будівлі колишнього магазину «Боско».

У міліції кажуть, що контролюють активістів. «Значна частина їх роз’їхалася по домівках. Ми допомагали їм з транспортом, засобами, а ті, хто не захотів, знаходяться в полі нашого зору. На Трухановому острові та в Київській фортеці. На Трухановому знаходяться люди, які не є кримінальними елементами, зокрема, це козацькі формування», — сказав начальник київської міліції Олександр Терещук.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022