Вчителів лякають масовими скороченнями

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 21.08.2014 в 5:27.
Вчителів лякають масовими скороченнями

Вчителі в шоці через можливі змін: скорочення кадрів вже лякає менше, ніж робота на нових умовах — навантаження на 20% вище, а зарплата стара. Втім, навіть оплата праці під питанням, адже надбавки у багатьох навчальних закладах теж знімають.

Надія на те, що «пронесе», пропала 19 серпня, коли Кабмін схвалив проект меморандуму МВФ, яким передбачається урізання бюджету. За словами представників ЦК Профспілки працівників освіти і науки, це призведе до скорочення чисельності працівників бюджетної сфери, збільшення розмірів класів і шкіл, скороченню штатів, підвищенню педагогічного навантаження для вчителів з 18 до 22 годин. Тим часом педагоги направили звернення до прем’єр-міністра України А. П. Яценюка, де нагадують, що школи і так на 50-60% фінансуються, а зарплата українського вчителя — найнижча в Європі.

— У нас майже немає молоді, а якщо зарплати ще уріжуть, то працювати будуть тільки пенсіонери, — вважають у київському ліцеї «Еко» №198. — Вчителям з передмістя не буде за що їздити на роботу. Педагоги самі масово звільняться.

Є й інша точка зору: під скорочення якраз можуть потрапити старожили.

— У нашій школі сказали, що скоротять чверть співробітників, — розповідає київський учитель Тамара Полякова. — Усім, хто пенсійного та передпенсійного віку — першим готуватися «на вихід». Адже «молода кров» — в основному студенти-бюджетники, які заздалегідь починають відпрацьовувати призначені три роки. Ті, хто викладає англійську або інформатику, — йдуть працювати на курси, в фірми.

За 1700 грн. в Києві працювати смішно, тим більше в нинішньому році, коли посилене емоційне навантаження: чимало школярів потребує особливого підходу після пережитих стресів. Ще один наслідок економії — узаконене збільшення кількості учнів в класах. У столичних школах вже займаються по 35-40 дітей в кабінеті, хоча норма — до 30. Зараз цю норму скасують. Педагогу, який перевіряє 40 творів замість 20, природно, ніхто не доплатить.

За даними МОН, витрати освітнього відомства необхідно найближчим часом скоротити на 650 мільйонів грн. Так що економити все одно будуть.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022