Як вибрати дитині гаджет для навчання
Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 21.08.2014 в 10:25.До початку навчального року залишилося трохи більше тижня, і, закінчуючи останні приготування дитини до школи, багато батьків замислюються про те, щоб після покупки форми, портфеля, зошитів і канцтоварів ще й придбати електронний пристрій, який допомагатиме вчитися. Наприклад, читати електронні книги, дивитися відео, що розширює кругозір, швидко робити реферати і багато іншого. Але ось що вибрати?
Перше, що спадає на думку, — придбання персонального комп’ютера або ноутбука. Але яку саме модель обрати: подешевше (розраховану лише на інтернет та офісні додатки) або подорожче, з розрахунком на складні програми (а раптом покупка дорогого комп’ютера надихне дитину стати програмістом?).
Також зараз багато хто замислюється про те, щоб замість комп’ютера придбати електронну книгу, смартфон з великим екраном або планшет — давно йдуть розмови про те, що такі пристрої в школах будуть використовувати прямо на уроках.
Планшет або електронна книга
Планшет
Ціна недорогого 7-дюймового планшета схожа з електронною книгою — 700-900 грн (з екраном 1024×600 пікселів і 4 гігабайтами пам’яті). Але в школу його не поносиш, так як будь-яке падіння або удар приведуть до поломки гаджета. Для дому ж краще взяти модель з екраном 9-11 дюймів (на великому екрані зручніше читати і дивитися відеоролики). Модель з 4-ядерним процесором (ОС Android, 4-16 Гб пам’яті, дозвіл екрана 1024×768) коштує 1,7-2,5 тис. грн. Якщо планшет розглядається як заміна ноутбуку, то додатково потрібно придбати чохол-клавіатуру (400 грн).
e-Book
Плюсом такого гаджета є те, що за шкодою на очі він нічим не відрізняється від паперової книги (технологія E-Ink виключає мерехтіння і надлишкову яскравість). Хоча такий гаджет коштує 740-800 грн (6-дюймова модель з мінімально рекомендованим дозволом екрану в 1024х768 пікселів і пам’яттю в 8 гігабайт), витрати себе виправдовують: в інтернеті є десятки сайтів з безкоштовними книгами по шкільній програмі. Якщо знадобиться докуповувати якісь підручники, електронний варіант в 2-3 рази дешевший. Рідкісні падіння йому не страшні, його вага — 110-170 грам.
Стаціонарний комп’ютер або ноутбук
Персоналка
Незаперечний плюс персонального комп’ютера — його можна модернізувати практично до безкінечності, в тому числі і з урахуванням мінливих потреб дитини з дорослішанням (це може навіть стати його захопленням). Але для нього обов’язково потрібно купувати монітор (23-дюймова модель зараз стоїть 1,8-2,5 тис. грн) — це додзатрати, але за великим екраном комфортно працювати. Сам системний блок, що складається з процесора Pentium (2,9 ГГц), 4 гігабайт оперативки, жорсткого диска на 1 террабайт, з інтегрованою відеокартою, DVD і ліцензійним Windows 7 обійдеться в 4,5 тис. грн.
Ноутбук
Такий гаджет легко переносити в разі необхідності, також за ціною він на 5% дешевше, ніж ПК з монітором з аналогічними характеристиками — ноутбук за технічними даними, схожими зі стаціонарним комп’ютером з наведеного вище прикладу буде коштувати 6,5 тис. грн, а не 7., але з точки зору потреб школяра є два недоліки. Перший — складність модернізації (дуже дорого), а вже через рік йому може захотітися комп’ютер потужніший. Другий — до 7 тис. грн є лише моделі з 16-17 дюймовим екраном, на яких не дуже зручно працювати з текстом.
Телефон або смартфон
Телефон і трекер
Хоча вчителі і часто просять батьків не давати дітям з собою мобільні телефони в школи (особливо якщо дзвінки лунають прямо під час уроків), змусити батьків на це піти неможливо. Щоб на телефон не зазіхнули злодії (або було не так шкода в разі падіння), є сенс в найдешевшій моделі за 230-250 грн. Але під час уроків дитина все одно буде його вимикати. Щоб завжди знати, де знаходиться малюк (і не нервувати), можна придбати для нього GPS-трекер — пристрій у формі годинника коштує 1-1,5 тис. грн, а повідомляє батькам місцезнаходження з точністю до 5 метрів.
Смартфон
Старшокласники в більшості випадків вже вміють дбайливо ставитися до речей (у тому числі і стежити, щоб не вкрали), цілком можна в якості подарунка на 1 вересня розглядати покупку смартфона. Але не здумайте зробити це сюрпризом — моделей всіляких розмірів і забарвлень зараз настільки багато, що краще надати підлітку право вибору. Для орієнтиру: більш-менш якісний смартфон на ОС Android з 2-4-ядерним процесором і гарною камерою в 8 мегапікселів коштує 1,6-2,5 тис. грн.
Як зберегти здоровий зір
Сучасні екрани планшетів і моніторів «за замовчуванням» налаштовані занадто яскраво для очей: через 2-3 години роботи з’являються такі проблеми як сухість, почервоніння або печіння в очах, а також проблеми з фокусуванням. Щоб цього не було, потрібно виставити невелике значення яскравості (7-15%) і велике значення контрасту (60-70%). Крім того, відстань від очей до екрана має становити близько 60 см, а його верхня точка знаходитися приблизно на їх рівні. Кожні півгодини дитині потрібно робити 5-хвилинну перерву.
Гаджети крадуть навіть в елітних школах
«Спочатку у нас в ліцеї була мода на дорогі гаджети, яка часом переростає в випендрон. Інакше складно пояснити, для чого деякі батьки купували новітні айпеди ціною в тисячу доларів, — розповідає мама учня 5-го класу Ольга. — Але раптово речі стали пропадати. Дорогі пристрої крали в першу чергу, хоча у нас дорогий платний ліцей і дітей з неблагополучних сімей немає взагалі». У підсумку на батьківських зборах всі домовилися давати лише мобілки за ціною не дорожче 300 грн. Злодійство припинилося.