Де відпочити під Києвом
Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 22.08.2014 в 11:40.Бучацький парк
Це рай для любителів активного відпочинку. Можна покататися на веломобілях, велосипедах, роликах, самокатах, скейтах, пограти в волейбол, теніс чи бадмінтон. Все необхідне є в прокаті: м’ячі та ракетки (найдешевше) — 15-20 грн/год, велосипеди для дітей — 20-35 грн/год, для дорослих — 40-50 грн/год, а оренда веломобіля — 60-65 грн/год. Малюків можна зводити в міні-зоопарк, повести на атракціони (надувні гірки, гойдалки та інше) або на ігрову площадку у вигляді корабля з гірками, піщаними палубами і канатами. У парку є два кафе. Ціни київські, а меню практично не відрізняється. Чай/кава/морозиво на трьох коштують близько 100 грн, а страви з гарніром (досить смачні) — 300-350 грн (середня ціна страви — 89 грн).
Мотузковий парк
Вас чекають близько 70 атракціонів, загальна протяжність яких до 1 км. Тут ви зможете підійнятися по мотузяній драбині (висота до 12 метрів), пройти по канату над безоднею або відчути свист вітру в вухах, летячи по тросу зі швидкістю майже 30 км/год. Дітям не буде нудно на Baby-стежках (висота 0,5 м від землі). Розраховуйте на те, що для одного проходження (три стежки) піде приблизно година-півтори. Для дітей до 16 років (ріст 115-140 см) це буде коштувати 80 грн (у вихідні та святкові дні), а дорослому доведеться заплатити 140 грн. У парку вам буде не до їжі, а бувалі ще й радять до відвідування парку не наїдатися сильно. Дивіться на погоду, так як парк в дощ не працює. Надягайте відразу зручний спортивний одяг — роздягалень тут немає.
Українське село
На території етнокомплексу багато сільських хат, в які можна заглянути, щоб зрозуміти, як жили наші діди-прадіди. Є дерев’яна церква, джерело з чистою питною водою, невеликий зоопарк, де водяться кури, кролики, видри, кабани. Живність можна погодувати — їжа для них продається тут же. Для любителів пікніків є спеціальна зона. Вхід на територію села безкоштовний, парковка теж, а ось ночівля в одному з готелів в селі коштує від 450 грн. Обстановка в готелі українська, під старовину, але зручності в номері — за останніми тенденціями. Є на території етнокомплексу і ресторани, правда, ціни в них кусаються. Наприклад, борщ обійдеться в 46 грн. Якщо хочете, можете зайти в сувенірний магазин — за невеликий сувенір доведеться заплатити приблизно 200 грн. Наводка для закоханих: тут частенько влаштовують весілля, так що придивіться і ви.
Під вітрилами уздовж «Межигір’я»
Варіант для відпочинку хороший, якщо пощастить з погодою. 5-6 годин ви проведете на вітрильному катамарані. Тренер, який буде супроводжувати вас всю дорогу, навчить керувати судном і орудувати вітрилами, так що зможете побути справжнім капітаном. Це може бути романтична подорож удвох або веселою компанією з сім’єю або друзями. Максимальна кількість членів в команді — 6. Про їжу і засоби від комарів треба подбати заздалегідь. Одна із зупинок — набережна «Межигір’я», де є алея хвойних кущів. Ще один привал — на піщаному острові, там можна влаштувати пікнік і покупатися в морі. Коштує така морська прогулянка 300 грн з людини.
Фастівські скелі
Ці невисокі скелі гарні для підкорення початківцями скалолазами. Все необхідне спорядження зазвичай беруть із собою, так як приватники, які здають напрокат страхувальні пристрої (близько 50-100 грн/день) самі встановлюють собі графік і в день вашого приїзду можуть не бути на робочому місці. Взуття в будь-якому випадку потрібно мати своє — навіть якщо прокат працює, його там все одно не здають. Завсідники радять початківцям-підкорювачам висоти прихопити з собою бинти і зеленку, так як можна поранитися об гострі камені, піднімаючись по скелі. Їжу всі беруть з собою. Маленьким дітям тут буде нудно, так як пограти ніде. Неподалік від скель є невелике озеро, але там не купаються — воно брудне. На зворотному шляху можна заглянути в село Ковалівка, яке відрізняється від своїх побратимів небувалою чистотою, тут навіть є квітковий годинник, який працює! Дітей можна відвести в дитяче кафе, де готують морозиво та молочні коктейлі. Притому ціни тут не вище, ніж у Києві. Наостанок купіть булочку для білих і чорних лебедів, мешканців тутешнього озера. Вони не ручні, але до берега за ласощами завжди підпливають.
Трахтемирівський півострів
Якщо ви любите ігрові квести, то можете зібрати команду і, озброївшись компасом та іншими пристосуваннями, пограти на недобудованій Канівській ГАЕС. Вона нагадує знімальний майданчик постакаліптичного фільму: безліч тунелів, переходів і сходів. Постійні відвідувачі наставили драбин між поверхами. Якщо у вас є страйкбольна зброя, то це місце прекрасно підійде для гри. Але бігати потрібно акуратно, так як є травматичні місця, а ще уважно дивитися під ноги, інакше можна запросто догодити в люк або тунель. Наостанок можна зробити фото на пам’ять під деревом, яке нагадує тризуб, і побродити по старовинному козацькому кладовищу. Там, до речі, можна зустріти лісових тварин — косуль, лосів, кабанів, які шукають їжу, залишену на могилках.
Стеблівські водопади
Прекрасне місце, де можна заспокоїти нерви, слухаючи дзюрчання мальовничих водоспадів річки Рось і прогулюючись по плавучим мостам. Вони міцні, але плавати краще вміти, так як прецеденти були. Причому місцеві розповідають, що зазвичай конфузи відбуваються з тими, хто позував для фотографії. За їхніми ж розповідями, річка Рось чиста, і можна купатися, є розчищені рівні береги. А ще в ній водиться багато раків, про що не завжди знають приїжджі, тому й не беруть із собою пастки і ємність для їх приготування. Інфраструктури тут практично немає, тому, якщо ви плануєте тут залишитись на ніч, беріть намет. Купити їжу можна в магазинах села Стеблів або пообідати в тамтешньому кафе — ціни набагато нижчі за київські: домашня котлета з пюре — 25 грн, велика порція українського борщу — 10 грн, а компот із сухофруктів — 2 грн.
Полтавські піраміди
Ті, хто не має можливості поїхати до єгипетських пірамід, може приїхати в села Березова Рудка та Комендантівка, які недалеко один від одного. Недалеко від них знаходяться піраміди XIX ст. Вони хоч і значно менші за розмірами єгипетських, але побудовані за всіма правилами: відносно сторін світу, з додаванням в розчин яєчних жовтків і крові тварин, щоб скріплювалися стеноблоки. Люди кажуть, що піраміди лікують. Хворі заходять по одному всередину піраміди і стають в центрі будови, на перетині сонячних променів. Сеанс триває 5-7 хвилин. Ті, хто там був, радять взяти з собою стільчик — деяким ставало погано. Після можна влаштувати пікнік. Але їжу купіть в селі або везіть з собою, щоб не повертатися за нею в село. Надіньте зручне взуття і прихопіть теплий одяг, бо біля пірамід сиро і прохолодно вечорами.
Гора Тотоху
Гора відома як потужний енергетичний центр, і по впливу її порівнюють з Байкалом, Алтаєм і Тибетом. Захопіть паперові пакети, щоб зібрати лікарські рослини (звіробій, чебрець, шавлія, цикорій та інші), які щедро ростуть на схилах. Туристи стверджують, що тут немає комарів навіть увечері (в тому числі біля маленького гірського озерця). Зате місцеві квітучі рослини збирають біля себе бджіл і ос, тому краще бути обережнішими. Продукти з собою можна не везти — в Медвині є магазини, а у селян можна сторгувати овочі-фрукти, молоко, яйця. Також можна попроситися на нічліг,
якщо запізнилися на автобус, — 50 грн за ліжко-місце.
Джерело в селі Чоповичі
В урочищі Кип’яче їдуть, щоб набрати цілющої води і викупатися в гарячому джерелі, вода якого лікує від безпліддя. Обов’язково відвідайте чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері і жіночий монастир Афонської Ікони Божої Матері. В святих місцях зберігається багато чудотворних ікон і святинь. Найбільш значимим є чудотворний кровоточивий образ Ісуса Христа, група крові якого збіглася з плямами крові на Туринській плащаниці. Жінкам потрібно взяти з собою закритий одяг для купання і хустку на голову, так як в нижній білизні або купальниках купатися тут не прийнято, а запасів одягу в монастирі немає. Поїсти можна в селі: комплексний обід на двох у сільському кафе обійдеться в 100-150 грн.