Меркель не бачить військового вирішення конфлікту на сході
Подивитись всі дописи у розділі: Європа. Розміщено: 25.08.2014 в 10:49.Канцлер Німеччини Ангела Меркель переконана, що конфлікт в Україні може бути вирішений тільки політичним шляхом.
У той же час, на її думку, не варто очікувати прориву на зустрічі в Мінську 26 серпня, де будуть присутні президент Росії Володимир Путін і президент України Петро Порошенко. Однак, Меркель упевнена в тому, що майбутні переговори необхідні.
«У рішенні конфлікту завжди задіяні дві сторони, тому це добре, що у вівторок російський президент Путін зустрічається з українським президентом Порошенко. Моя поїздка в Київ послужила також підготовці цієї зустрічі. Звичайно, в Мінську прориву чекати не варто, але якщо хочеш знайти рішення, то потрібно говорити один з одним», — сказала Меркель.
«Я твердо переконана, що тут є тільки політичне рішення, якому хочуть і можуть сприяти Європейський союз і Німеччина. Військового вирішення цього конфлікту не буде, тому абсолютно необхідні політичні переговори», — сказала канцлер.
Варто відзначити, що спікер Верховної Ради Олександр Турчинов навпаки вважає, що політичні методи розв’язання кризи на Донбасі недієві. Він упевнений, що тільки військова перемога зможе покласти край конфлікту.
Спікер вважає, що АТО завершиться до жовтня.
Голова Верховної Ради Олександр Турчинов вважає, що дипломатичні методи не будуть ефективними у вирішенны конфлікту в східній Україні.
У той же час він не заперечує необхідність таких методів. «Безумовно, потрібно вести дипломатичні переговори, консультації і не припиняти йти шляхом мирного вирішення проблеми», — сказав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Але скажу чесно: я не вірю в те, що можна досягти результату саме на дипломатичному шляху. Тільки українська армія і Національна гвардія здатні завершити цю війну, повністю звільнивши територію Донецької та Луганської областей», — заявив Турчинов.
На думку спікера, іншого «реалістичного варіанту» не існує.
Також Турчинов сподівається на те, що АТО буде завершена до намічуваних дострокових парламентських виборів, тобто до жовтня.
Але навіть якщо буде неможливо провести вибори в охоплених бойовими діями регіонах, то нічого страшного не трапиться. «Може бути, що порядку 20 депутатів не будуть обрані в парламент», — сказав він, додавши, що це ніяк не вплине на визнання виборів легітимними. У Конституції України записано, що парламент вважається законним, якщо обрані 2/3 нардепів.