Ставлення українців до параду

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 25.08.2014 в 10:58.
Ставлення українців до параду
Українці, які прийшли в центр Києва, розповіли про своє ставлення до свята

Вчора, 24 серпня, в центрі Києва відбувся військовий парад, присвячений Дню Незалежності України. Техніка, що пройшла Хрещатиком, прямісінько вирушила в зону АТО.

На це дійство прийшли подивитися десятки тисяч киян, які поділилися своєю думкою щодо сьогоднішнього свята, а також необхідності проведення параду.

Київський «Джек Горобець» Артур Балдіновскій

Чоловік прийшов на парад в сценічному костюмі, як на свято. Каже, що завдяки параду, на який прийшло багато киян і гостей столиці, можна відволіктися від того, що відбувається в країні.

«Відчуваєш емоційний підйом. Це заряджає енергією. Але на його превеликий жаль, головного шоумена параду, чутно не було. Порошенка зовсім не чути. Коли був Майдан, його було чути завжди. А зараз, мабуть, звук спеціально прикрутили. Взагалі нічого не видно, і не чутно».

Алла з Дарницької «Громадська варта»

Разом зі своєю подругою Алісою вона прийшла на Майдан стежити за порядком. Думка подруг різниться.

Аня вважає, що зараз не час для параду: «Навіщо сьогодні було витрачати гроші, коли йде війна? Краще б кошти були перераховані на Донбас, де воюють наші солдати», — каже Алла.

Аліса навпаки, вважає, що парад необхідний: «Нашим хлопцям просто необхідно підняття бойового духу. Тим самим, багато хто зможе зарядитися патріотизмом і зрозуміють, що хлопців в зоні АТО потрібно підтримувати».

Ігор, позивний «Азов»

Учасник Майдану і АТО представився позивним «звукач». Прийшов на парад разом з іншими добровольцями допомогти міліції стежити за правопорядком: «Парад красивий, але техніці не тут потрібно їздити, а в зоні АТО».

Каже, був звукорежисером, але після поранення, у нього назавжди порушений слух. «Який парад, коли там гинуть наші хлопці? Я був поранений на вул. Інститутській і два рази на АТО. А мене лікували і рятували кияни та підприємці. Це не парад, це б…во. У той час, коли патріоти воюють, тут вкладають гроші в свято».

Юрист Андрій з друзями та колегами підібратися через міліціонерів не зміг. «Міліція стоїть і нікого не пускає. Для кого парад — незрозуміло, точно не для людей. 80 млн викинуто, коли у солдат бронежилетів немає. Я проти параду», — говорить юрист.

Поет Федір Шишман: «Для підняття українського духу, для заспокоєння людей, швидше за все, цей парад необхідний. Люди повинні бачити, що в Україні є армія, яку вбивали всі 23 роки. Сьогодні українці відчувають, що вони незалежні».

Сотник Майдану Анатолій Ведмідь каже, що парад необхідний, як дань пам’яті. Кожен день гинуть наші солдати. «Вчора ми поховали Олега Махнюка, командира 8 сотні афганців Айдара. На його честь були залпи салютів. Так само і парад, є підтримкою і нашою повагою до тих хлопців, які сьогодні ціною свого життя захищають країну».

На думку Ведмідя, для досягнення перемоги необхідно звільнити офіцерів середньої ланки в Міноборони і МВС. «Керівництво цих відомств ми знаємо і довіряємо, а офіцерів середньої ланки ми не знаємо і не довіряємо їм. Серед них багато зрадників», — каже сотник.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022