Розклад на виборах: регіонали намагаються возз’єднатися

Подивитись всі дописи у розділі: Події в Україні. Розміщено: 26.08.2014 в 13:42.
Розклад на виборах: регіонали намагаються возз’єднатися
В цей час Порошенко веде переговори з Кличком і Яценюком

Указ Петра Порошенко про дострокові вибори парламенту вже підписаний. Нагадаємо, що 24 серпня сплив місячний термін після розпаду попередньої коаліції, в ході якого не було створено нову більшість. А значить, за Конституцією у президента з’явилося право на розпуск Ради. Вибори відбудуться 26 жовтня, і це значить, що Порошенко не вдалося домовитися з фракціями парламенту про скорочення термінів передвиборчої кампанії.

Правда, ще зберігається можливість того, що 2 вересня парламент проголосує за зміну Закону про вибори, куди будуть внесені право партій створювати передвиборчі блоки і, можливо, зменшення бар’єру для партій до 3%, а для блоків — до 5%. Втім, на даний момент переговори про це все ще тривають. У зв’язку з цією невизначеністю практично ніхто поки не планує передвиборчих з’їздів (за винятком «Батьківщини», що оголосила про перший етап з’їзду 28 серпня).

ПР плюс ПРУ мінус Тігіпка

Ймовірність зміни Закону про вибори в останні дні зросла, так як блоки можуть знадобитися опозиціонерам: як повідомило нам джерело в керівництві Партії розвитку України (вважається проектом Сергія Льовочкіна), їхні переговори з Партією регіонів (контролюється зараз Рінатом Ахметовим) з приводу створення блоку проходять досить успішно. ПР на них представляє виконавчий секретар президії Борис Колесніков, ПРУ — співголова Сергій Ларін.

Проблеми, втім, теж є: так, ПРУ наполягає на створенні, по суті, центристського блоку, в списках якого не буде таких радикально-опозиційних фігур, як Олександр Єфремов, Олена Бондаренко та Микола Левченко. Тому в ПР до ходу переговорів ставляться обережніше — там розглядається і самостійний похід на вибори, причому під старою назвою. Правда, самі регіонали визнають, що шансів пройти при такому варіанті мало (а у ПРУ вони взагалі мізерні).

Як і раніше незрозуміло, чи увійде в цей блок «Сильна Україна» Сергія Тігіпка. Головна проблема — в особливих стосунках Тігіпка з олігархом Ігорем Коломойським, проти якого виступають і Рінат Ахметов (контролює зараз Партію Регіонів), і Сергій Льовочкін. Власне, умова для входження Тігіпка в коаліцію — відмова від співпраці з Коломойським, на що Сергій Леонідович поки йти не готовий.

Рейтинги покажуть

А ось переговори про провладний блок тривають в колишньому форматі — між «Солідарністю» Петра Порошенка, УДАРом Віталія Кличка і групою Арсенія Яценюка, незважаючи на небажання ударівців йти в один блок з «яценюківським» Олександром Турчиновим, Андрієм Іванчуком і Миколою Мартиненком. За словами джерел в керівництві «Солідарності» і УДАРу, багато чого буде залежати від результатів соцопитувань, які повинні показати, чи вигідніше їм іти окремо або разом.

Раніше повідомлялося, що термін проведення виборчої кампанії дострокових виборів до Верховної Ради може бути скорочений з 60 до 45 днів. Про таку необхідність домовилися президент України Петро Порошенко, спікер Олександр Турчинов, прем’єр-міністр Арсеній Яценюк з головами депутатських фракцій і груп.

Тим часом, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що про можливість зустрічі президента України Петра Порошенка і президента Росії Володимира Путіна в Мінську 26 серпня буде оголошено додатково.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022