Підготовка до зими в школах: побори в школах та як зігріти дітей?

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 12.09.2014 в 5:22.
Підготовка до зими в школах: побори в школах та як зігріти дітей?
Кожен батько має право отримати звіт про зібрані і витрачені навчальним закладом кошти

Цього року головна турбота тат і мам, як їх дітям перезимувати в навчальних закладах: купують обігрівачі і мило, «працююче» в холодній воді.

У перші два тижні вересня в школах проходять батьківські збори. Журналісти дізналася, чим вони відрізняються від минулорічних.

Здоров’я важливіше знань

Традиційні батьківські збори складалися з анонсів різних гуртків, абстрактних рекомендацій по вихованню і конкретних розмов щодо успішності кожної дитини. А на закуску — збір грошей на потреби класу. Цього року лірика відійшла на другий план, головне питання — як перезимувати і скільки це коштує.

— Відчуття, що відправляю дочку на зимівлю, — зітхає киянка Світлана Костенко, мама 11-річного Дениса. — Вчителька сказала: найскладніше доведеться в листопаді і березні, коли заняття точно будуть, а на вулиці — холодно. Чиновники обіцяють, що школи будуть опалювати, але педагоги, очевидно, не вірять. Радять батькам, як утеплювати шкільну форму, щоб пристойно виглядало: облягаючі гольфи, теплі жилети тих же кольорів, що й основний наряд. Паралельно збирають гроші на радіатори. По-моєму, це вже перебір: ну не буде ж у нас 30-градусних морозів.

— Якщо в класах буде холодно, доньку до школи не пущу! — Зізнається мама 9-річної Карини Олена В’ячеславівна. — Дістану меддовідки або якось улагоджу з педагогами потім. Для мене головне — здоров’я дитини. Це на все життя. А ті вправи, які вони повинні пройти, після школи ніхто і не згадує.

Теплі тапочки для класу

Спантеличені школи і змінним взуттям — майже всіх знайомих батьків в Києві інструктували щодо цього. Мова не про чистоту підлог — в теплому взутті в приміщенні при русі потіють ноги, а якщо в класі холодно, то під час занять швидко остигають. Такі перепади призводять до простуд.

У навчальних закладах дозволили ходити по школі навіть в кросівках, а при необхідності на уроці надягати шкарпетки тепліші.

Навіть таку дрібницю як мило в деяких школах теж розглядають в ракурсі підготовки до холодів.

— Нам класна керівниця запропонувала здати на миючі засоби в два рази більше грошей, щоб закупити антибактеріальне мило, — розповідає жителька Чернігова, мама третьокласника Наталія Дзязюн. — Мовляв, у холодній воді тільки воно здатне відмити руки дочиста і захистить дітей від інфекції. Але в часи моїх батьків відмінно обходилися господарським — воно теж краще відчищає, ніж звичайне, а коштує копійки. Отже, вже купили кулер, жалюзі в кабінет, пофарбували стіни і підлогу.

Якщо не здали гроші — відпрацює дитина

По 40-100 грн. на «битовуху» батьки здають покірливо: туалетний папір, миючі засоби, лампочки і раніше потрібні. Найметкіші представники батьківського комітету пропонують закуповувати в класи ліхтарики — на випадок відключення електрики. Адже в грудні на 6-7-му уроці за вікнами вже тьма. Освітлення в школах відключатися не буде, запевняють педагоги.

Під «соусом» підготовки до холодів в школах активно збирають кошти на утеплення вікон, дверей — в деяких навчальних закладах. Мовляв, ніякі обігрівачі не врятують, якщо тепло йде на вулицю крізь щілини. Хоча нічого не заважало подумати про ремонт влітку. Батьки теж здають гроші охочіше, ніж у минулі роки, незважаючи на фінансові труднощі.

— Всі налякані розмовами про холодну зиму, — розповідає Маргарита Степанушко, представник батьківського комітету школи №122. — Адже це наші діти, що на них економити?

— У мене сестра з племінником живе в Чехії, — розповідає киянин Анатолій Левченко. — Там теж збирають гроші на батьківських зборах. Але в фойє школи та на сайті круглий рік висять фінансові звіти, на що пішли ці кошти, а якщо покупки великі — поіменні подяки татам і мамам — спонсорам. А у нас учителя «вибивають» гроші, ніби ми зобов’язані. Якщо не здаси — дитину соромлять, вимагають «відпрацьовувати» — брати участь в ремонті, хоча дитяча праця у нас заборонена.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022