В ДНР заявляють, що ніякий союз з Україною неможливий
Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 14.09.2014 в 17:01.Андрій Пургин, будучи «першим віце-прем’єром» так званої ДНР, в ході прес-конференції, що відбулася в Донецьку, сказав, що політичний союз самопроголошених народних республік з Україною повністю виключається.
«Ні ЛНР, ні ДНР не бажають приймати участь в якомусь політичному альянсі з Україною, тобто ні в яких побудовах як федеративного, так і якогось іншого характеру», — сказав він. В цей же час Пургин додав, що культурне та економічне співробітництво з Україною цілком можливо. «Можу точно сказати, що ніякого політсоюза з Україною не буде, і це однозначне рішення. Ми не зможемо переступити через пролиту кров. Люди заплатили стражданнями, тисячами життів, а також безвинними жертвами. Особисто я не бачу ніяких варіантів будь-якого подальшого політсоюза з Україною», — зазначив так званий перший віце-прем’єр ДНР, відповідаючи на питання про подальший статус ДНР, а також про варіант можливої автономії у складі української держави.
«Уже ніхто не бажає здійснювати ті помилки, які на початку 90-х років допустив Крим, коли повірив Україні. Тоді вона дала йому повноваження, а вже через чотири роки анулювала їх. В цей же час, всі ми розуміємо, що нам, як відповідальним політикам, необхідно постаратися зберегти економічні зв’язки, а також, можливо, якісь соціокультурні зв’язки», — додав Пургин. З його слів, після 23 років «спільного життя» займати непримиренну позицію — це абсолютно безвідповідальна політика.
Терористів не влаштовує особливий статус Донбасу
Відзначимо, що раніше Петро Порошенко, розповідаючи в ході розширеного засідання Кабміну про майбутнє самопроголошених народних республік, зазначив, що мінські домовленості ніякої самостійності або федералізації ЛНР і ДНР не передбачають, більш того, розраховувати вони можуть лише на особливий статус виключно в складі України. В ЛНР відразу ж прокоментували заяву українського лідера, зазначивши, що особливий статус у складі України не влаштовує самопроголошену республіку, тому вони вимагають повної незалежності.
З цієї причини деякі експерти вважають, що перемир’я, що утворилося після мінської зустрічі, може бути порушено. Так, з одного боку ЛНР і ДНР не хочуть погоджуватися на пропозиції про особливий статус, а з іншого боку український уряд не бажає визнавати незалежність самопроголошених республік. Крім цього, керівники так званих народних республік стверджують, що претендують на всю територію як Донецької, так і Луганської областей. Слідуючи їх логіці, Києву необхідно або відвести українські війська і здати території, що знаходяться під контролем українських військ, або ж конфлікт знову переросте в збройну стадію.
Дмитро Снєгирьов, глава української громадської ініціативи «Права справа», в суботу заявив, що вантажівки другого гумконвоя, які прибули в Луганськ з Російської Федерації, завезли терористам боєприпаси, які необхідні для наступу. На думку Снєгірьова, перемир’я може закінчитися вже в період з 13 по 15 вересня. Також він підкреслив, що наступ бойовиків почнеться, скоріше всього, з Донецька, Алчевська і Луганська.
«Ватажки бойовиків і вчора, і позавчора стверджували, що у них зараз мало територій, і вони хочуть під своїм контролем утримувати повністю Луганську і Донецьку області. Згідно інформації, що надійшла від терористів, перемир’я закінчиться приблизно 13-15 вересня, а це, в свою чергу, збігається з днями проходження гуманітарного конвою. У разі, якщо знову почнеться загострення, то відповідальність лежить саме на Російської Федерації», — підкреслив Снєгірьов.
Пургин же зазначив, що режим припинення вогню використовують в ДНР для того, щоб полагодити зруйновану інфраструктуру. При цьому він натякнув, що терористи готуються до нового етапу військових дій. «Потрібно сказати, що на сьогоднішній день інтенсивність вогню знизилася в десятки разів, що дозволяє нам зайнятися ремонтом електромереж, підстанцій, газопроводів, водоводів, залізниці, а також потихеньку завозити гуманітарні вантажі і наводити порядо», — сказав він.
Терористи не бажають дотримуватися підписаної в Мінську угоди
Зі слів Бориса Литвинова, «спікера Верховної ради» так званої ДНР, представники самопроголошених народних республік брали участь в переговорах, які раніше відбулися в Мінську, в якості спостерігачів.
Як стверджує Литвинов, І. Плотницький і А. Захарченко, будучи «прем’єр-міністрами ЛНР і ДНР», «не були безпосередньо учасниками даної тристоронньої зустрічі». «Вони всього-на-всього були свідками такої справи, я так трактую цю ситуацію», — сказав він.
За словами Литвинова, Захарченко взяв участь в даній зустрічі тільки з поваги до такої ініціативи з боку Володимира Путіна. Також він зазначив, що і Захарченко, і Плотницький розписалися тільки лише в тому, що даний протокол був прийнятий ними до розгляду, «і він, до того ж, викликає ряд питань». «Можливо, даний документ можна розглядати як основу для можливих у майбутньому переговорів», — зазначив «спікер Верховної ради ДНР», підкресливши, що виконувати всі 12 пунктів угоди на сьогоднішній день «не представляється можливим».