Під Одесою стоїть на карантині судно з Гонконгу, заражене вірусом Ебола
Подивитись всі дописи у розділі: Новини регіонів. Розміщено: 24.09.2014 в 20:32.Поки наші медики очікують результатів досліджень, на судні оголошений карантин
Одна з головних світових проблем — лихоманка Ебола — як ніколи близько наблизилася до України. Уже кілька днів поблизу Одеси стоїть суховантаж Western Copenhagen, який раніше не пустили в мальтійський порт Валетта через підозру зараження екіпажу цією болячкою.
Влада Мальти допомагати відмовилися
З 8 вересня корабель кілька днів перебував у гвінейському порту міста Конакрі, де лютує лихоманка, там моряки завантажували боксити для глиноземного заводу в Дніпро-Бузькому торговому порту. Як пишуть європейські ЗМІ, вже під час рейсу 12 вересня у філіппінського боцмана піднялася температура, з’явилися болі в горлі і м’язах, блювота. Капітан звернувся за допомогою до влади Мальти, однак там, вирішивши, що захворювання схоже на вірус Ебола, відмовилися прийняти хворого. Вранці 18 вересня судну заборонили вхід в порт, а кораблі мальтійських ВМС випровадили суховантаж за межі територіальних вод.
Прийняти хворого погодилася влада сусідньої Силіції. Моряка на патрульному катері евакуювали в інфекційний госпіталь міста Рагуза, де він знаходиться і зараз. А суховантаж відправився в Україну, де 22 вересня, його зупинили наші прикордонники.
— Судно знаходиться на Ілічівському рейді, кордон для нього закритий, — пояснив нам офіцер прес-служби відомства Олександр Яковенко.
Екіпаж на карантині
У СЕС на водному транспорті організовують карантин. Екіпажу (20 чоловік) покидати борт Western Copenhagen заборонено, а на судно заборонений доступ сторонніх. Суховантаж охороняють катери з озброєними прикордонниками.
— Суховантаж визнаний зараженим аж до отримання офіційної інформації з Італії про діагноз госпіталізованого, — пояснив головний санітарний лікар України на водному транспорті Микола Голубятников. — Якщо він підтвердиться — судно стане ізолятором, його продезинфікують, а членів екіпажу будемо лікувати. Поки ж у хворого виявили тропічну малярію в тяжкому перебігу захворювання, а діагностика на вірус Ебола триває.
Поки ж капітану наказано вимірювати всім на судні температуру двічі на день, проводити профілактичні заходи і по телефону повідомляти про результати медикам. В даний момент всі моряки почуваються добре.
За інформацією МЗС, медики Італії результати планують отримати до 27 вересня, а поки судно знаходиться в карантинному режимі терміном на 21 день з моменту госпіталізації боцмана, що відповідає інкубаційному періоду цього захворювання.
ДО РЕЧІ
Western Copenhagen в серпні і вересні був у портах Нігерії та Гвінеї, кажуть в СЕС. У цих країнах крім вірусу Ебола зустрічаються й інші небезпечні захворювання, зокрема — малярія, холера і жовта лихоманка. Також лікарі-епідеміологи на підставі показань моряків припускають, що боцман міг заразитися на тропічну малярію, так як капітан проігнорував вимоги міжнародних медико-санітарних правил і не проводив профілактику проти цього захворювання в портах Африки, а саме — не обробляв відкриті поверхні тіла репелентами від комах, не приймав спеціальні таблетки, а також не закривали сітками ілюмінатори.