Що не можна робити в свято Воздвиження Хреста Господнього

Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 27.09.2014 в 9:44.
Що не можна робити в свято Воздвиження Хреста Господнього
свято Воздвиження Хреста Господнього

З історії свята Воздвиження Хреста Господнього

У 313 році Костянтин Великий першим з римських імператорів узаконив в державі віру Христову і скасував страту через розп’яття. Сталося це після перемоги Костянтина над ворогами, напередодні якої він побачив на небі Боже знамення у вигляді хреста з написом «Цим переможеш». Ставши християнином, імператор вирішив відшукати хрест, на якому розіп’яли Спасителя, для чого відправив у Єрусалим свою матір, 80-річну царицю Олену. Вона відшукала Гроб Господній, засипаний за наказом римського імператора-язичника Адріана землею, і неподалік від нього три хрести і табличку з написом «Ісус Назарянин, Цар Юдейський». Щоб визначити, на якому з цих хрестів прийняв мученицьку смерть Христос, їх почергово покладали на померлого, якого якраз несли повз Голгофи, і Животворящий Хрест оживив покійного.

Пізніше на цьому місці збудували храм, який освятили 26 вересня (за новим стилем) 335 року, а наступного дня оголосили святковим. Одну частину Хреста Олена відвезла Костянтину, а іншу залишила в Єрусалимі, де ця святиня досі зберігається у храмі Воскресіння Христового.

Що заборонено робити на Воздвиження Хреста Господнього

Вважається, що «хто на Воздвиження постить, тому сім гріхів проститься». Найчастіше в цей день їдять капусту і страви з неї.

Існує повір’я, що якщо дівчина, збираючись в цей день на посиденьки, сім раз прочитає особливий заговір, то її полюбить той хлопець що їй подобається. А ось важливих справ на Воздвиження починати не можна, інакше все могло піти прахом.

В цей час вже траплялися заморозки, але вони ще не були страшні. «Приморозки на Воздвиження не біда, щось скаже Покров-батюшка», — помічали в народі.

На згадку про хресні страждання Спасителя на Воздвиження дотримується одноденний строгий піст.

А в народі стверджували, що на Воздвиження ні в якому разі не можна ходити в ліс, так як там, готуючись до зими, сильно активізується всяка нечисть. Ретельно замикалися в цей день ворота та двері осель, щоб туди не заповзли на зимівлю змії.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015