Чи потрібно підгодовувати сад восени

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 28.09.2014 в 6:35.
Чи потрібно підгодовувати сад восени
Підживлення саду восени - важливий агротехнічний захід

Чого гріха таїти, багато садівників, знявши урожай плодів і ягід в саду, просто забувають про дерева і кущі аж до наступної весни. Між тим рослини, які за час плодоношення втратили чимало сил, вимагають своєчасної осінньої підгодівлі, яка підвищує імунітет, гарантує відмінну зимівлю, впливає на їх подальший ріст і розвиток.

Відкладати підживлення рослин на весну — це велика помилка. Восени добрива вносяться при перекопуванні грунту в зоні пристволового кола, яке приблизно відповідає проекції крони. Кількість внесених добрив залежить від типу грунту: на глинистих і суглинних — поменше, на піщаних і супіщаних — побільше, так як вони вимиваються при опадах і поливі.

На своїй ділянці приступаю до осіннього підживлення вже в серпні, після того як знято урожай смородини, вишні, малини, а також літніх сортів яблук і груш. Попередньо прибираю хворі ягоди і плоди, пошкоджені гілки.

Норми внесення наступні:

Плодові дерева (яблуні і груші) — 30-40 кг перегною, 300 грам суперфосфату, 200 грам сульфату калію зашпаровую в грунт при перекопуванні.

Вишня і слива — 3 столові ложки суперфосфату і 2 столові ложки сульфату калію розводжу в 10 літрах води і поливаю. На кожне доросле дерево виливаю 4 відра розчину.

Агрус — 8-15 кг (залежно від розміру куща) перегною, 40 грам сульфату калію, 80 грам суперфосфату вношу при перекопуванні землі.

Малина і смородина — 10-15 кг перегною, 60 грам суперфосфату, 40 грам сульфату калію вношу в борозенки глибиною 20 см, вириті на відстані 30 см від куща.

Суниця — після того як зрізав старе листя і вуса, рихлю землю на глибину 10 см і вношу повне мінеральне добриво, наприклад, аммофоскі і перегній. Кущі мульчую і поливаю. Пам’ятайте, що суниця не любить добрива, що містять хлор.

Така турбота про сад з лишком окупиться в наступному році. Але не забувайте доглядати за ним навесні і влітку, захищаючи від хвороб і шкідників, формуючи і проріджуючи крону. Тільки хороший догляд дозволяє збирати високий урожай плодів і ягід.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022