У Бразилії проходять президентські і парламентські вибори

Подивитись всі дописи у розділі: Америка. Розміщено: 05.10.2014 в 21:09.
У Бразилії проходять президентські і парламентські вибори
Ділма Русеф

Громадяни Бразилії сьогодні вибирають президента країни і визначають склад парламенту. Багато хто називав боротьбу за пост глави держави самої напруженою і непередбачуваною за всю історію країни. Діючий президент Ділма Русеф і його головний суперник у передвиборній гонці — соціалістка Марина Сілва — йшли нарівні. За словами політологів, основна відмінність між кандидатами полягає в позиції з питань зовнішньої політики.

Ще два місяці тому результат президентських виборів в Бразилії представлявся цілком вирішеним: згідно з опитуваннями, кандидат від Партії трудящих Ділма Русеф залишала своїх політичних опонентів далеко позаду. Все різко змінилося 13 серпня. В цей день загинув в авіакатастрофі кандидат від Соціалістичної партії Едуарду Кампус, який, за даними опитувань, посідав третє місце. Ефект, викликаний повідомленнями про його смерть, а також той факт, що в президентській гонці його замінила Марина Сілва, зробили результат виборів непередбачуваним.

«Його смерть потрясла Бразилію. Країна була просто в шоці, який тут же сприяв зльоту рейтингу Марини Сілви. Половиною своєї популярності вона зобов’язана цьому емоційного шоку», — вважає професор сучасної історії Анжелу ді Олівейра Сегріллу.

Сілва — люта захисниця навколишнього середовища. Вона з робочої родини, в молодості трудилася на каучуковій плантації. Саме це принесло політику блискавичну популярність серед електорату. Всього за два тижні їй чудесним чином вдалося заручитися підтримкою 34% виборців і зрівнятися з Ділмою Русеф.

«Сілва представляє бразильський народ, вірно? Вона виросла в бідній сім’ї, тому є втіленням бразильського суспільства. Людям легко себе з нею асоціювати», — міркує соціолог Рафаель Морейра.

Але підтримка Сілви почала падати так само стрімко, як до цього росла. Ефект новизни став проходити, а необачні висловлювання проти одностатевих шлюбів привели до негативних відгуків в пресі. Потім занепокоєння викликали її позиція відносно міжнародної політики. Сілва збиралася налагодити торгівлю з США і Європою в обхід регіональних партнерів по ринку МЕРКОСУР — Венесуели і Куби.

Несподівано лідируюче становище повернула собі Ділма Русеф — виборці згадали про свої доходи, а хто міг би примножити їх краще Русеф? За час її президентства безробіття скоротилося, зріс середній клас, а бідне населення Бразилії стало жити краще. Також Русеф довела, що вона — лідер, який вміє слухати.

«Коли у нас були заворушення і протести, вона намагалася показати людям, що чула їхні вимоги. Вона думала: «Я бачу, що люди негативно відгукуються про систему охорони здоров’я, тому я створю соціальну програму «Більше лікарів», і лікарі з’являться там, де їх раніше не було», — відзначає Рафаель Морейра.

Зростання підтримки Ділми Русеф може забезпечити їй переможні 50%. Щоб заручитися вирішальними голосами, в останній день своєї передвиборчої компанії вона приїхала в оплот опозиції — Сан-Паулу.

Якщо жоден кандидат не набере 50%, двоє з найбільшою кількістю голосів візьмуть участь у другому турі. Він відбудеться 26-го жовтня. Але, мабуть, зовнішньополітичні амбіції Марини Сілви не приваблюють виборців. Головне питання зараз у тому, чи зможе вона вийти хоча б на друге місце.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022