Американці розглянуть можливість постачання летальної зброї в Україну

Подивитись всі дописи у розділі: Америка. Розміщено: 09.10.2014 в 7:17.
Американці розглянуть можливість постачання летальної зброї в Україну

Помічник міністра оборони США Дерек Шолля, під час виступу у Вашингтоні зауважив, що хоча, на даному етапі, уряд вирішив не надавати Україні смертельної зброї, проте представники Пентагону працюють над програмою, яка може привести до поставок в Україну озброєнь. Представник збройних сил підкреслив, що Америка не кинула Україну в її біді і в даний момент працює над відновленням військово-морських сил України.

З несподівано позитивної сторони глянули на україно-російський конфлікт і вітчизняні зброярі. Зокрема, розрив україно-російських відносин у військовій сфері надав українській оборонній промисловості шанс провести давно назрілі реформи.

У світлі різкої зміни пріоритетів, вітчизняний ОПК може перебудується з роботи на експорт на модернізацію українських збройних сил.

Зброярі нарікають, що відсутність держзамовлення на продукцію ОПК, яка тривала упродовж майже чверті століття, внесла дисбаланс у співвідношення між внутрішніми і зовнішніми збройовими проектами. Так, на внутрішній ринок підприємства оборонної галузі виробляли всього 3 відсотки продукції.

Війна з Росією, на думку зброярів, змусила уряд звернути увагу на збройні сили та інші силові відомства і почати їх модернізацію. Втім, представники оборонної промисловості заявляють, що їм є чим здивувати українських військових, так як для експорту розроблялися новітні проекти, які, після невеликих доробок можна буде прийняти на озброєння і українськими військовими.

Представники оборонної промисловості заявили, що постачання їхньої продукції в Росію становило лише 15 відсотків від загального експорту, так що ситуація тут не смертельна для «оборонки».

Набагато «болючіше» ударив розрив торгових відносин по Російської Федерації. Так, зокрема, український завод «Мотор Січ» був єдиним підприємством, яке поставляло вертолітні двигуни до Росії. Без продукції цього заводу російська промисловість з випуску гвинтокрилів повністю зупиниться на кілька років. Важко доведеться російським військовим і без продукції заводу «Південмаш», а також без рішень КБ «Південне».

У загальних рисах, як заявляють експерти міжнародної ВКК Defense Express, щорічний збиток України від повного припинення військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією становитиме 600 мільйонів доларів щорічно. Росія за той же період втратить не менше 2 мільярдів доларів. Однак в умовах триваючих бойових дій на сході країни, в яких, як вважають у Києві, активну участь беруть російські військові, продовжувати співпрацю у військовій сфері просто неможливо. Так що іншої альтернативи в українських військових немає.

У цьому світлі райдужними виглядають перспективи адаптації української армії та оборонної промисловості до стандартів НАТО, що відкриє перед вітчизняними зброярами не тільки багатий внутрішній ринок, а й перспективу виходу на оборонний ринок Європи. Таким чином, незважаючи на збитки в найближчому майбутньому — в перспективі українська «оборонка» має всі шанси на процвітання.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022