Готуємо грядки з осені

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 09.10.2014 в 11:09.
Готуємо грядки з осені

У жовтні видалася погожа і досить тепла погода, багато завбачливих садівників стали посилено готувати свої посадки і грядки до зими і до нового сезону. А зробити потрібно багато чого: продезінфікувати теплиці і видалити заражений грунт з них; внести мінеральні добрива під зиму; перекопати, по можливості, городні грядки; «зарядити» і підготувати грядки під підзимові посіви овочевих культур і ранні посіви холодостійких овочевих культур навесні.

Весна у нас буває різна, але завжди коротка. Справа в тому, що, для правильного посіву овочевих культур навесні потрібно чекати готовності грунту. Як правило, короткою весною працюючі садівники просто не встигають своєчасно провести свою посівну кампанію.

Встигнути можна майбутньою весною, якщо в жовтні-листопаді цієї осені ми виконаємо ряд робіт посівної кампанії.

Огляд, ремонт та дезінфекція теплиць і парників. Зараз вже слід зняти плівки з теплиць, просушити їх і покласти на зберігання в сухе місце.

Уважно оглянути конструкцію теплиць і парників (дерев’яні та металеві). При необхідності провести ремонт дерев’яних конструкцій, заміну прогнилих або пошкоджених елементів.

Якщо в теплиці (парнику) рослини вражалися різними хворобами (антракноз, сіра гниль, бура плямистість і т. д.), є велика ймовірність того, що поверхневий шар грунту грядок і проходів заражений. Слід акуратно лопатою верхній шар грунту (2-3 см) зняти і відрами винести за межі дільниці. Поверхню грядок злегка розпушити, внести хлорне вапно з розрахунку 100 г / м2, закласти її в грунт за допомогою грабель. Це допоможе позбутися можливих захворювань.

Ще одна важлива робота — внесення фосфорно-калійних добрив під посадки плодових дерев, ягідних чагарників, суницю в грядки, підготовлені для подзимних посівів восени і ранніх посівів навесні. Зазвичай садівники складають ці суміші з суперфосфату і калійних добрив. За цей час зазначені добрива будуть в грунті проходити процеси перетворення, і до весни для рослин з’явиться достатня кількість елементів живлення в зручній формі.

Осінь — час перекопок грядок і грунту під посадками. Її мета — боротьба з бур’янами, створення кращої структури грунту. Тут є самі різні рекомендації: подвійне перекопування, перекопування пластами під зиму, розпушування за допомогою вил, підсікання за допомогою плоскорізу Фокіна і т. д.

Мета всіх цих способів — грунт розпушити, видалити або подрібнити бур’яни, закопати в грунт зелені добрива (сидерати).

У себе на городі використовую при перекопуванні різні способи. Грядки з сидератами (старі посадки суниці, посіви люпину) обробляю методом подвійного перекопування, і вони йдуть під зиму у вигляді пластів. Відразу ж проводиться вапнування грядок.

Частина звичайних і високі грядки з малим числом бур’янів перекопую на один штик лопати, потім в середині гряди роблю заглиблення, вношу органіку (суха трава, листя) і напівперепрілий гній. Все це закриваю шаром грунту.

Парові грядки копаю на 2 штика. В котлован укладаю рослинні залишки цього сезону, листя, а зверху шар гною. Потім все це закривається шаром грунту.

Навесні залишиться тільки внести передпосадкову дозу мінеральних (органо-мінеральних) добрив, і грядки готові до посівам.

Зараз ця робота вже завершена на грядках в трьох теплицях і на 30% грядок відкритого грунту. Цю роботу буду продовжувати, поки дозволить погода.

Досвід підказує, що ці роботи із землею потрібно закінчити, коли температура грунту стане нижче + 4 ° С. При цій температурі дощові черв’яки йдуть на глибину і засинають. При перекопуванні, опинившись зовні або у верхніх шарах грунту, вони можуть загинути. А вони — головні трудівники, що створюють родючий гумус грунтового шару.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022