Чи можливо самостійно підготуватися до ЗНО

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 10.10.2014 в 16:19.
Чи можливо самостійно підготуватися до ЗНО
Чи можливо самостійно підготуватися до ЗНО

Щорічно в учнів 11 класів ажіотаж: до занять в школі додається підготовка до ЗНО, пристрасті киплять: хтось атакує репетиторів, інші відвідують підготовчі курси, треті тихенько вчать вдома, але однозначно стан напруги не покидає нікого до серпня, поки не стануть відомі результати конкурсного відбору.

Чомусь спочатку всі бояться ЗНО, хоча в ньому немає нічого страшного і надприродного, не обов’язково витрачати гроші на репетиторів і всілякі курси, в Ваших силах підготуватися самостійно.

Єдине, для нарахування додаткових балів можна піти на підготовчі курси, але це стосується тільки природничо-математичних та інженерно-технічних спеціальностей.

Переваги самостійної підготовки до ЗНО очевидні:

— гнучкий графік і економія часу: не треба бігати в призначені дні та години до репетитора або на підготовчі курси, готуватися можна в будь-який зручний час, без надриву, не на шкоду особистим планам;
— економія грошей, які завжди «є куди дівати»;
— при самостійній роботі з’явиться почуття впевненості в собі, перестанете звертати увагу на «страшилки», якими з вами будуть ділитися такі самі учні, які готуються до ЗНО.

Відповідно, для цього необхідний певний рівень самоконтролю і посидючості, а потім вже технічні складові: література, комп’ютер і доступ до інтернету.

Методи самостійної підготовки до ЗНО

Класика: знаходимо і купуємо підручники, довідники, спеціальні курси для підготовки до ЗНО і приблизно з початку навчального року починаємо готуватися, повторюючи всі теми з самого початку шкільного курсу.

Найефективніший метод підготовки до тестування, перевірений часом і практикою, полягає в виконання тестових завдань минулих років: поставив будильник, виконав завдання на час по-чесному без підглядання, порівняв з правильними відповідями, спокійно розбирайся з допущеними помилками. «Копай» з толком, грунтовно, поки не зрозумієш, чому відповідь неправильна. Потім точно також наступний предмет і по колу пройти тести з потрібних предметів за два-три минулих роки.

Такий спосіб самий кращий, хоча і критикується викладачами (не дивно, адже «живі» гроші тікають з кишень репетиторів!).

Фактично Ви досить оперативно, досвідченим шляхом повторите пройдений шкільний курс, у процесі розбору допущених помилок вивчите призабуті (або непомічені…) основні правила і поняття обраного предмета для відповідей до ЗНО.

Тобто другий спосіб при правильному його застосуванні (не тільки пройшли тест, але і зрозуміти суть допущених помилок) автоматично включає в себе і перший, тільки все відбувається набагато швидше і цікавіше, з’являється азарт, адже практичні заняття завжди більш популярні, ніж теорія.

Рішення тестів тим більше додасть впевненості, так як можна на власні очі переконатися, що «не такий страшний ЗНО, як його малюють».

В жорсткому режимі на це піде мінімум 3-4 місяці (треба ж ще й поточні уроки встигати вчити. Та й погуляти хочеться), а краще починати раніше, щоб не було штурмівщини, нервів і безсонних ночей.

Підводячи підсумок, зазначимо, готуватися самостійно, найняти репетитора чи піти на підготовчі курси, вирішувати абітурієнту. У кожного свій підхід до підготовки до ЗНО, хтось любить грунтовно і з розстановкою, а комусь підходить більш швидкий спосіб закріплення знань.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022