Які лінзи краще. Поради тим, хто вибирає контактні лінзи
Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 15.10.2014 в 17:37.Очі дають нам близько 80% інформації про навколишній світ. Вони наповнюють наше життя яскравими фарбами, картинками, образами.
Тому для людини дуже важливо підтримувати здоров’я очей, а якщо все-таки недуга з’явилася, швидко і ефективно її усунути. Для цього працює безліч лікарів, випускається величезна кількість медичних препаратів, вітамінів, а також окулярів і контактних лінз. Все, щоб людина могла відчувати себе повноцінною і здоровою.
Цю статтю ми присвятили відповіді на питання: Які лінзи краще?
Причому, критерій вартості вирішили залишити осторонь і не звертати на нього уваги. Все ж, лінзи підбираються для очей, а вони такі чутливі, такі беззахисні. Здається, вже краще окуляри придбати, ніж дешеві контактні лінзи.
В будь-якому випадку варто пам’ятати, що стаття носить чисто рекомендаційний характер. І ніщо вам не завадить, прочитавши її, замовити по інтернету найдешевші контактні лінзи і тішити себе думками про розумну економію.
Читайте також: Як лікувати катаракту
Відзначимо, перш, ніж приступити до розкриття теми, що перед тим, як почати носити лінзи, необхідно проконсультуватися з офтальмологом. Він порекомендує оптимальний варіант продукту для вашого конкретного випадку. Крім того, існує ймовірність, що прописані вам лінзи будуть некомфортні і ви не зможете їх використовувати. Тому, важливо зрозуміти, що вибір — це індивідуально. А стаття — це стаття, яка розглядає краще рішення в загальному.
Для чого саме вам потрібні лінзи?
Для початку слід відповісти на питання, для чого вам потрібні лінзи? Може, з їх допомогою ви хочете стати красивіше? Тоді вам підійдуть кольорові лінзи. Або ви хочете скорегувати короткозорість, далекозорість? Тоді для вас ідеальні сферичні лінзи. Випускається і спеціальний вид для страждаючих астигматизмом. Це торичні лінзи. Крім того, сьогодні можна вільно купити лінзи для корекції пресбіопії. Потрібний вид вам підкаже фахівець — лікар — офтальмолог.
З чого повинні бути зроблені контактні лінзи?
Сьогодні випускаються контактні лінзи з гідрогелів і силікон-гідрогелів. Останні мають більш високі споживчі якості. Вони краще дихають, вимагають трохи менше зволоження. Тому більш комфорті в використанні. Так що, ми вибираємо силікон-гідрогелеві лінзи.
Який режим носіння лінз краще вибрати?
Тут вибір дуже навіть широкий. Ви можете купити:
• лінзи планової заміни, і міняти їх раз на місяць або раз на три місяці (термін залежить від марки виробу),
• лінзи частої планової заміни (це і одноденні лінзи, і лінзи, які необхідно носити до двох тижнів),
• лінзи традиційні (їх можна носити до року, в окремих випадках до трьох років),
• лінзи пролонгованого носіння (це ті, які, не знімаючи, можна носити до 30 днів).
Які лінзи з вищеперелічених кращі?
Тут можливо дві відповіді.
Перше — ті, які більше підходять вашому режиму дня. Якщо не можливо кожен день знімати і одягати лінзи, звичайно, стануть найкращим варіантом пролонговані лінзи, і т.д.
Друге — відмінним рішенням будуть лінзи одноденного носіння. Чому? Вони гарантують оку найвищий рівень безпеки, максимальну стерильність.
Уявіть, кожен день ви будете надягати нову пару лінз. Плюс, ніяких алергій на розчини! А ще економія часу, який витрачається на щоденний догляд за лінзами.
М’які або жорсткі лінзи?
Звернемо увагу, що жорсткі контактні лінзи можуть бути призначені лікарем при наявності таких захворювань очей, як виражений астигматизм, кератоконус, пресбиопии, а також при необхідності ортокератологіческіх корекцій.
М’які лінзи більш широко представлені на ринку. Причина їх м’якості криється у вмісті великої кількості води. Вони дуже і дуже тонкі, що дозволяє більшій кількості кисню проникати до рогівки ока. Можуть бути з високим вмістом води (більше 50%) і низьким вмістом води (до 50%). М’які лінзи дуже зручно носити.
Жорсткі лінзи також мають свої переваги. Вони краще підходять для людей у віці, добре тримають форму, у них велика стійкість до білкових відкладень. Крім того, такі лінзи не пересихають і не вимагають використання спеціальних зволожуючих крапель. І носити їх можна набагато довше м’яких. Але все одно ми вирішили віддати перевагу м’яким лінзам.
А що з приводу змісту в лінзах вологи?
Дуже важливий при виборі лінз такий показник, як вміст вологи.
Здавалося б, чим більше рідини, тим краще. Це вірно, якщо мова йде про сучасні силікон-гідрогелеві лінзи. Вода в них не відповідає за передачу кисню рогівці, а просто гарантує комфорт при носінні.
Чим вище кількість вологи в гідрогелевих лінзах, тим сильніше вони сушать очі, тому особам з чутливими очима не рекомендуємо лінзи з вмістом вологи понад 50%. Менше також вибирати не варто. Справа в тому, що волога в таких лінзах відповідає за передачу оку кисню.
Ми рекомендуємо силікон-гідрогелеві лінзи з вмістом вологи до 50%.
Здатність пропускати кисень
Серед інших характеристик лінз ви можете помітити такі латинські букви: Dk / t. Що вони означають?
DK- киснева проникність, t — товщина лінзи в її центрі, а Dk / t — коефіцієнт скільки пропускають лінзи кисню.
Виходить, обидва параметри (Dk і t) впливають на його значення. Приміром, для того щоб скорегувати сильні дефекти зору, потрібні більш товсті лінзи. Чим вони товщі, тим менше до рогівці надходитиме кисню. Відповідно, значення коефіцієнта буде менше.
Якщо мова йде про гідрогелеві лінзи, Dk / t для них дорівнює 20 — 40 одиниць. В них, нагадаємо, кисень до ока переноситься за допомогою рідини, одного з компонентів лінз. Чим вище рівень вологи, тим вище киснева проникність. Але занадто «водянисті» лінзи легко пошкодити, і вони сушать очі, про що ми писали вище.
Таких проблем немає у силікон — гідрогелевих лінз. В них кількість рідини не грає такої істотної ролі. Все тому, що кисень переноситься силіконової складової, вона працює як своєрідний кисневий насос. Гідрогель ж забезпечує більшу ступінь комфорту при носінні таких контактних лінз. Dk / t для них може бути в діапазоні від 70 до 170 одиниць.
Наш вибір — силікон — гідрогелеві лінзи з високими показниками Dk / t.
Висновок
Які ж лінзи ми визначили, як найкращі в цілому?
Пройдемося по пунктах. Це силікон-гідрогелеві лінзи, м’які, для щоденного носіння, з вмістом вологи до 50%, з високими показниками коефіцієнта Dk / t.