Чи варто купувати квиток на літак через інтернет

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 17.10.2014 в 6:09.
Чи варто купувати квиток на літак через інтернет
Де в інтернеті купити квиток на літак

Як самому дістатися на курорт, чи варто купувати квитки на авіарейси в Інтернеті, де і коли дешевше купити квиток, які підводні камені можуть чекати туриста який вирішив самостійно придбати квитки дізнавались журналісти видання Rivnist.in.ua.

Крок 1. Заходимо на сайти-агрегатори

Це Skyscanner, Momondo, Aviasales. Самі вони квитки не продають, а збирають пропозиції від сотень продавців — авіакомпаній, агентських сайтів, квиткових агентств.

Коли вигідніше купувати?

За 2 місяці до вильоту. За статистикою, за 59 — 60 днів до рейсу можна знайти найдешевші квитки — різниця до 50% порівняно з бронюванням в останній момент.
На рейси з понеділка по четвер квитки дешевше, ніж на уїк-енд. Літати в п’ятницю і суботу на 25 — 30% дорожче, підрахували експерти Momondo.

Крок 2. Вирішуємо: летимо з пересадкою або без

Чому зі стикуванням дешевше? За логікою має бути навпаки: літак витрачає більше палива, два рази злітає і сідає. Але квитки на рейси з пересадками майже завжди дешевше прямих — іноді на 30 — 50%. Справа в тому, що на прямих рейсах на далекі напрямки часто залишаються порожні місця. А коли маршрут складається з двох коротких польотів, більше шансів знайти бажаючих. Для авіакомпанії ризиків менше, а для нас квиток дешевше!

Перш ніж радісно кликати на рейс зі стикуванням, оцініть, чи вигідно це:

— Якщо різниця в ціні невелика, я б вважав за краще прямий рейс, — радить Сергій Вінський, засновник інтернет-форуму для самостійних мандрівників. — Так все одно ці гроші проїсте в аеропорту під час пересадки.

Що ще треба врахувати:
Стикування можуть бути дуже довгими — 10 — 12 годин, а то й добу.
З іншого боку, довга стиковка може зробити відпочинок цікавіше. Якщо між рейсами 8 — 12 годин вдень, ви без нічого виходите з аеропорту і встигаєте подивитися місто. Дозволяють транзитним пасажирам гуляти по місту без візи: Сінгапур (до 96 годин), великі міста Китаю (до 72 годин) і Великобританія (але там все залежить від рішення офіцера на кордоні).
Якщо стикування вночі — радості ніякої: тільки гроші на готель витратите або будете маятися в залі очікування.
У коротких пересадок (менше години) свій недолік: можете не встигнути самі або не встигнуть перевантажити багаж.
Перевірте, чи не треба на стикуванні переїжджати з одного аеропорту в інший, якщо летите через Берлін, Лондон, Париж — в мегаполісах, де повітряних гаваней декілька. Це незручно!

Крок 3. Вибираємо, у кого купувати

Квитки у посередників часто дешевше, ніж у самій авіакомпанії.

— Авіакомпанія дає посередникам комісію. За рахунок неї агент може знизити вартість квитка — заробить менше, але клієнта привабить, — роз’яснює Ірина Рябовол, представник Momondo.

Але якщо різниця в ціні невелика, краще купити квиток на сайті авіакомпанії. Надійніше. Раптом квиток доведеться здавати або міняти дату польоту — безпосередньо з перевізникам вирішити питання простіше. До того ж квиткові агенти іноді розоряються, у них трапляються конфлікти з авіакомпаніями, і крайніми можуть залишитися пасажири.

Чи можна купити в інтернеті квиток на чартер?

У більшості випадків сенсу немає: регулярні рейси не особливо дорожче, зате комфортніше і більш пунктуальні. Але бувають ситуації, коли потрібен чартер. В Єгипет і Гоа в основному вони і літають. Зазвичай авіакомпанії не виставляють чартерні квитки у відкритий продаж. Але є сайти, що торгують і ними теж. Інший шлях — йти на портали, де місця на чартерах продають турфірми.

Крок 4. Оплачуємо квиток

Важливе питання: чи треба платити відразу? Звичайно так: ввів дані кредитки, на електронну адресу прийшов квиток. Деякі авіакомпанії та агентські сайти дозволяють забронювати квиток і протягом доби оплатити його в офісі або через платіжний термінал. Зручно, якщо ви побоюєтеся світити карту в інтернеті.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022