Як зберегти бульби жоржини до весни без втрат

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 17.10.2014 в 17:15.
Як зберегти бульби жоржини до весни без втрат
Як зберегти бульби жоржини

Жоржини не мають змоги перезимувати в кліматичних умовах України в грунті. Вони походять від схрещування теплолюбних видів, що ростуть в тропічних областях Мексики, Гватемали, Чилі.

Бульби жоржин викопують після того, як від осінніх заморозків почорніє листя. Їх укладають в коробки, ящики або на стелажі в підвальних приміщеннях і засипають сухим торфом або піском, щоб бульби не пересихали. Бульби жоржин зберігаються при температурі повітря 3-5 ° С і відносній вологості 70%. У кімнатних умовах бульби жоржин можна зберігати в картонній коробці, оберненої зовні поліетиленовою плівкою і заповненої сухим торфом, піском або землею. Коробку треба помістити в саме прохолодне в квартирі місце — біля балконних дверей, на підвіконні і т.п.

В теплих умовах і при підвищеній вологості починається відростання пагонів. Цю властивість використовують для розмноження: пагони розміром 7-10 см відривають або зрізають і поміщають в горщик, наповнений грунтом, поверх якого насипано промитий пісок шаром до 5 см. Живці висаджують в пісок, поливають і прикривають плівкою. Укорінення наступає через 1,5-2 тижні.

Вкорінені живці висаджують в горщики або інші ємності. До весняної посадки рослини з живців встигають добре розвинутися, і за часом і великій кількості цвітіння вони не поступаються тим, які виростають з бульб що перезимували.

Перед посадкою в грунт в наших умовах, а це можливо не раніше перших чисел червня, коли мине небезпека весняних заморозків, бульби виймають, оглядають, видаляють засохлі або підгнилі частини і ділять на шматки так, щоб кожен мав шматочок кореневої шийки з розташованими на них бруньками. Великі бульби можна розрізати навпіл, але кожна половинка повинна мати бруньки.

Досвідчені квітникарі рекомендують після викопування промивати бульби проточною водою, що дозволяє помітити і видалити навіть найнезначніші ураження, вирізати їх, промити марганцівкою і присипати товченим вугіллям, після чого помістити бульби в прохолодне і сире приміщення
(відносна вологість повітря — 85-90%) на 15-20 діб. У цих умовах з бульб не випаровується волога, краще твердне шкірочка, і бульби не будуть пересихати при подальшому зберіганні вже в більш сухих умовах (плюсова температура при 60% вологості повітря).

Щоб запобігти загниванню бульб фахівці радять зачищати пеньок, що залишився від зрізання стебла: ножем, починаючи від кореневої шийки, зчищають шкірку до частини що одеревеніла, яка, будучи очищена від м’яких тканин, швидко підсихає і вже не стає джерелом гниття.

З цією ж метою видаляють старі в’ялі бульби і великі пагони, які проросли, але не встигли розвинутися. Вони під час зберігання засихають. Тому краще їх видалити перед закладкою бульб на зберігання. До весни на кореневій шийці сформується багато нових бруньок, з яких розвинуться навесні молоді пагони.
Протягом зими корисно робити ревізію клубнів наших жоржин, щоб у міру потреби видаляти підгнилі частини, присипаючи їх товченим вугіллям. У квітні — травні бульби можна виставити на світло, щоб паростки позеленіли.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022