Як позбутися лупи
Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 17.10.2014 в 19:29.Багато людей досить часто стикаються з такою проблемою, як лупа. Більшість з них наївно вважають, що це явище безневинно, варто змінити шампунь, і все відразу ж пройде. Така думка — велика помилка. Лупа є серйозною проблемою, позбутися якої в деяких випадках може допомогти тільки лікар. Трихолог — лікар, що бореться з проблемами шкіри голови.
Загальновідомий факт, що шкіра оновлюється. Відмерлі частинки старої шкіри і є лупа. У здоровому організмі шкіра оновлюється періодично кожні двадцять п’ять-тридцять днів, при порушеннях цей інтервал скорочується до шести-восьми днів. Внаслідок цього і виникає лупа.
Для того щоб лікування від лупи здобуло результат, потрібно розібратися в причинах.
Причини виникнення лупи можуть бути наступними:
• низький імунітет внаслідок простудного захворювання;
• хвороби шлунка або нервової системи;
• збої в гормональному фоні;
• неправильне харчування;
• несумісність або індивідуальна непереносимість шкіри голови із засобами по догляду за волоссям;
• сухість шкіри голови;
• недостача вітамінів в організмі;
• алергія на головний убір;
• температурний вплив на шкіру голови (перегрівання, переохолодження).
При появі лупи можна спробувати впоратися з нею самотужки — змінити засоби гігієни волосся, поміняти головні убори, налагодити режим харчування, приймати вітаміни, ретельно стежити за чистотою гребінців. Якщо жодна міра не допомогла тоді вже варто відвідати лікаря, який допоможе впоратися з проблемою. Адже якщо лупу не лікувати тривалий час це призведе до випадання волосся. І тоді боротися доведеться вже з двома проблемами.
Для того, щоб не зіткнутися з цією неприємною проблемою, потрібно:
• Нормалізувати процес миття шкіри голови — тобто мити голову стільки разів на тиждень, скільки цього вимагає тип волосся (сухі, жирні, комбіновані). Занадто часте миття викликає сухість голови, рідкісні процедури миття приведуть до забрудненості волосся. Результат усього цього — лупа.
• Промивати волосся ретельно від миючих засобів (шампунь, бальзам, маска, ополіскувач).
• Вживати в їжу продукти, що містять вітаміни А і В у великій кількості. Ці вітаміни допоможуть відновити баланс в організмі і запобіжать появі лупи. Найбільший вміст вітамінів А і В спостерігається в таких продуктах — овочі (помідори, перець, морква), шпинат, зелень, селера, ягоди (обліпиха, глід), крупи (гречка, вівсянка, горох, квасоля, рис), злаки (пшоно, ячмінь), пивні дріжджі, продукти тваринного походження (яйця, м’ясо, печінка).
• Робити регулярний масаж шкіри голови — раз на тиждень. Масаж викликає приплив крові до волосяних цибулин, а значить, сприяє живленню волосся вітамінами.
• Обов’язково мити волосся перед сном після зачіски або укладання (щоб змити мус, лак, гель і т. д.)
• По можливості рідше користуватися феном.
• Якщо волосся вимагають щоденного миття (занадто жирна шкіра голови, швидке забруднення), слід підбирати спеціальні шампуні для щоденного застосування, щоб уникнути пересушування шкіри голови.
Найчастіше позбутися лупи допомагають звичайні народні рецепти. Регулярне їх застосування не тільки допоможе побороти це неприємне явище, але і значно поліпшить стан волосся.
Найпростіша маска від лупи — кефірна. Кефір потрібно нанести на волосся по всій довжині на півгодини і потім змити теплою водою з додаванням гірчиці (на один літр води одна столова ложка гірчичного порошку).
Відмінно допомагає миття волосся трав’яними розчинами. Досить просто запарити потрібну траву і помити в цій воді голову. Можна використовувати кропиву, ромашку, календулу.
Перед миттям волосся можна втирати в шкіру голови такий склад: оливкова олія з додаванням лимонного соку і води. Кількість оливкової олії визначається густотою волосся, частка лимонного соку — сухістю шкіри голови (чим жирніше шкіра голови — тим більше лимонного соку), а водою вже регулюється консистенція (щоб легко можна було нанести, і при цьому маска не текла).
Тим, хто часто користується народними засобами в боротьбі за красу волосся, добре відома користь реп’яхової олії. У випадку з лупою ситуація така ж. Регулярне обгортання з застосуванням цієї олії допоможе позбутися від проблеми. Реп’яхову олію потрібно втирати в коріння волосся за дві-три години до миття. Перед процедурою масло краще підігріти для більшого ефекту. Після нанесення його на волосся голову слід укутати рушником, періодично можна прогрівати феном. Якщо при цьому змішати реп’яхову олію з касторовою і оливковою і нанести суміш не тільки на корені, а по всій довжині волосся — результат перевершить всі очікування.
При лікуванні будь-якою з перерахованих вище масок головне — регулярність. Не варто думати, що після першого ж застосування проблема лупи зникне. На поліпшення стану шкіри голови слід сподіватися лише після двох-трьох тижнів регулярного лікування (нехай навіть народними методами). Якщо ж після закінчення цього часу поліпшень не спостерігається, краще звернутися до лікаря.