Міносвіти затвердило нововведення для вступу до ВНЗ з 2015 року

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 18.10.2014 в 20:46.
Міносвіти затвердило нововведення для вступу до ВНЗ з 2015 року
Міносвіти затвердило нововведення для вступу до ВНЗ з 2015 року

Серед численних нині існуючих урядових реформ в Україні, особливу увагу уповноважені посадові особи останнім часом стали звертати на освітню сферу діяльності. Чиновники неодноразово висловлювали впевненість у тому, що саме в даній галузі необхідно боротися з корупцією, адже в державі з кожним наступним роком з’являється все більше дипломованих фахівців, знання і навички яких абсолютно точно не відповідають записам у дипломі.

Міністерство освіти зовсім недавно затвердило певні зміни в системі вступу до вищих навчальних закладів вже на наступний 2015 рік. Для початку слід зазначити остаточно встановлені обмеження на подачу сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. За державним замовленням також застосовуватиметься абсолютно нова інноваційна методика розподілу бюджетних місць.

Основні особливості нових правил вступу до університетів окреслила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун, яка з позитивом дивиться в освітнє майбутнє України. Дуже важливо те, що вищі навчальні заклади в країні в 2015 році прийматимуть в конкурс сертифікати ЗНО виключно за поточний навчальний рік. Застарілі зразки більше не будуть приводом для вступу абітурієнтів. За рік безліч питань могло бути змінено, а суспільно-політична обстановка також маєте властивість різко міняти настрої. Саме тому потенційні студенти, що не поступили в минулому році, наступного року будуть зобов’язані знову проходити тестування. Попередня практика використання старих сертифікатів була не логічною. Відповідне рішення за 2010 рік вже було скасовано. Не варто також забувати про те, що саме в 2015 році фахівці будуть інакше оцінювати бали сертифікатів ЗНО.

Раніше мінімальний прохідний бал дорівнював 124 балам, а для вступу з профільних предметів абітурієнтам необхідно було набрати не менше 140 балів. Наступного року якщо не буде набрано мінімально встановлену кількість балів, то тест автоматично визнається не дійсним. У такому разі конкурси в університетах будуть меншими, а претендувати на звання студентів будуть більш гідні кандидати. Якраз тому в ВУЗах не буде в наступному році встановлено мінімальний прохідний бал. Якщо сертифікат абітурієнта є дійсним, значить він автоматично має право претендувати на вступ у той чи інший навчальний заклад. Якщо певні молоді люди не здадуть конкретний тест, то вони зовсім не отримають на руки сертифікат.

Іспити у вигляді ЗНО — переваги

Багато батьків фактично «купують» для своїх дітей золоті медалі. Надалі дані бонуси дозволяють потенційним абітурієнтам не надто сильно затрачати сили на зовнішнє незалежне оцінювання, адже відмінники мають певні дивіденди при вступі до вузу. Надалі дана ситуація може бути змінена.

Справа в тому, що уповноважені посадові особи збираються запровадити тестування замість випускних іспитів. Іншими словами для отримання медалі випускникам шкіл необхідно буде не здати на відмінно іспит своїм же вчителям, а пройти з таким же успіхом незалежне оцінювання. Глава українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук вважає, що в школах необхідно ввести обов’язкові державні підсумкові атестації не тільки з української мови та літератури, а й з інших предметів.

Традиційно існують певні труднощі з фінансування. Крім усього іншого вчителя в школах обурюються з цього приводу, адже їм необхідно мати час для відповідної підготовки своїх учнів. В Міністерстві освіти зараз уповноважені посадові особи впевнені в тому, що в країні необхідно в обов’язковому порядку вводити державну підсумкову атестацію з математики та з інших предметів. Відповідні зміни необхідно ввести в самий найближчий час, адже надалі в школах продовжуватимуть «купувати» медалі для випускників, які потім фактично безперешкодно займатимуть місця студентів в перспективних вищих навчальних закладах. Саме тому освітня реформа в урядових планах зараз є однією з основоположних наступних змін на державному рівні.

Боротьба з продажами медалей є не єдиною метою заміни випускних іспитів на зовнішнє незалежне оцінювання. За допомогою більш прозорого оцінювання знань, уповноважені посадові особи зможуть призвести реальний моніторинг якості роботи вчителів, який традиційно відбивається на здібностях учнів, які закінчують середні школи. Після ретельного аналізу проекту даних інновацій фахівці відзначили їх ефективність і перспективність, адже відомою стане інформація про рівень знань підростаючого покоління, а також істотно знизиться рівень корупції в освітніх установах.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022