Звичка ходити не сутулячись спасе від депресії
Подивитись всі дописи у розділі: Здоров’я. Розміщено: 25.10.2014 в 6:04.Нове дослідження виявило, що люди, які ходять і сидять з прямою спиною, почуваються щасливішими за тих, хто постійно сутулиться.
Загалом, ми про це підозрювали давно, тим більше навіть народна мудрість підказує нам, що нещасні люди горбляться, а щасливі мають «груди колесом». Насправді причинно-наслідковий взаємозв’язок тут часто може бути зворотним: привчаючи себе ходити рівно, ми практично гарантовано станемо більш щасливими та задоволеними життям.
Строго кажучи, вчені останнім часом доходять висновку, що мова тіла не тільки відображає наші внутрішні емоції, а й значною мірою формує їх. Гарвардський психолог Емі Кадді каже, що якщо ми почнемо фальсифікувати сигнали свого тіла, то відчуємо і внутрішні зміни. Якщо говорити простіше, то сутула і нещасна людина майже гарантовано через час стане більш щасливою, якщо буде змушувати себе ходити рівно.
Є й інші «сильні» пози. Вчені з Гарварду проводили експеримент, в ході якого добровольців змушували дві хвилини поспіль стояти рівно, поклавши руки на стегна. Після двох хвилин такої вправи, в крові піддослідних піднімався рівень тестостерону і знижувався рівень гормону стресу кортизолу. Це змушує людей відчути себе більш впевненими в собі.
Читайте також: Ефективна вправа для формування правильної постави
Також експерти рекомендують уникати в повсякденному вживанні слів «занепокоєння», «тривога» і «боязнь», ходити вулицями швидше звичайного і широкими кроками. А якщо вас не турбує увагу сторонніх, тримайте між зубами ручку або олівець — це розслабить ваші лицьові м’язи, і вже скоро ви почнете всміхатися штучно, а по-справжньому — від припливу радості.
Відоме дослідження 1996 показало, що якщо запрограмувати людей на старість (учасники експерименту відповідали на питання безглуздого тесту, але в запитаннях дослідники підсунули слова, що асоціюються з похилим віком), то вони виходять з аудиторії і йдуть по коридору повільніше звичайного. І більше звичайного сутулячись.
«Нам потрібно розірвати це нескінченний цикл. Ми сутулимося, починаємо відчувати себе гірше, і сутулимося ще більше. Звичка ходити прямо — відмінний терапевтичний інструмент для роботи з пацієнтами, що страждають від депресії», — резюмує Кадді.