Опалення у Києві: скільки будинків ще не мають тепла

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 29.10.2014 в 5:25.
Опалення у Києві: скільки будинків ще не мають тепла
Опалення у Києві вже є в більшості будинків

Опалювальний сезон у Києві стартував тиждень тому, але на ранок вівторка без тепла залишалися приблизно 800 будинків (близько 6% від загальної кількості). Майже всі вони на балансі об’єднань власників мешканців — ОСББ І ЖБК. В «Київенерго» відзвітували, що підключили до тепла дитячі садочки (100%) і 213 лікувальних закладів (94% від загальної кількості).

Серед звичайних киян, які замерзають у своїх квартирах, є й ті, хто керував столицею і свого часу особисто підписував розпорядження про початок опалювального сезону. В яких умовах живуть вони?

Екс-мер Іван Салій живе в багатоповерхівці на бульварі Лесі Українки.

— Все літо в мене немає гарячої води, і до цих пір не включили опалення, — обурюється Іван Миколайович. — Я регулярно сплачую за квартиру, без затримок, але будинок не готовий до зими. І в країні бардак, і в місті.

Окрім цієї проблеми, за словами Салія, в будинку є й інші. Наприклад, будинок, якому вже 11 років, досі не передали на баланс експлуатуючої компанії.

Олександр Омельченко: «Холодно в робочому кабінеті».

Сан Санич Омельченко, нинішній міський депутат, розповів, що в робочому кабінеті на вулиці Хрещатик, 36, у нього теж немає тепла.

— Але це не проблема, — заспокоює Олександр Олександрович. — Ось те, що в школах і лікарнях перебої з теплом, це біда.

За словами Омельченка, сам він живе за містом, де автономна система опалення, тобто включаєш її сам, коли похолодає. Нагадаємо, що мерію за давньою традицією до тепла підключають останньою. Так сказати, стимулюють чиновників краще працювати.

А от вдома у Леоніда Косаківського, екс-мера Києва, опалення підключили швидше, ніж зазвичай.

— Зазвичай тепло в мою квартиру подають пізніше всіх, а в цей раз, на подив, вже в четвер прийшов сантехнік і все зробив, — каже Леонід Григорович.

Що до комунальних проблем, то їх, за словами Косаківського, в будинку біля площі Слави (Печерський район) повно: в під’їздах вже 20 років не робили ремонт, на сходовій клітці регулярно викручують лампочки, у дворі ями, а головна проблема — двір перетворився на парковку для машин з усього мікрорайону.

— Я вже й главу району водив, і директора ЖЕКу — вони головою кивають, а нічого не змінюється, — обурюється Леонід Косаківський.

В ТЕМУ

Скільки будинків сидить без гарячої води
Голосіївський — 111
Оболонський — 100
Подільський — 84
Дніпровський — 52
Святошинський — 51
Шевченківський — 41
Солом’янський — 32
Печерський — 19
Деснянський — 16
Дарницький — 11

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022