Чому для старого автомобіля необхідні якісні зимові шини

Подивитись всі дописи у розділі: Автоновини. Розміщено: 29.10.2014 в 17:20.
Чому для старого автомобіля необхідні якісні зимові шини

Деякі водії вважають, що купувати нові зимові шини для старих машин — зайва трата грошей. Проте використання зношеної зимової гуми, у якої закінчується термін експлуатації, створює серйозну загрозу для безпеки на дорозі.

«Безпека має бути на першому місці, особливо коли в салоні автомобіля знаходяться діти. Як правило, старі машини не оснащені системою ABS. Також більшість застарілих моделей не оснащені системою курсової стійкості автомобіля (ESP).

Тому якісні шини для старих автомобілів навіть більш важливі, ніж для нових, укомплектованих електронними системами», — вважає директор департаменту технічної підтримки компанії Nokian Tyres Матті Морри.

«У міру зносу шини зменшується глибина канавок протектора, погіршується зчеплення з дорожнім покриттям. Відповідно, збільшується ймовірність аквапланування», — додав він.

Покупці як нових, так і старих автомобілів завжди в комплекті отримують зимові шини. Важливо, щоб розміри, зазначені на боковині зимової шини, відповідають розмірам оригінальних літніх шин. Важливо також звертати увагу на термін придатності шини. З роками гумова суміш твердне, що погіршує властивості зчеплення на зледенілому і слизькому дорожньому покритті.

У кожної шини на боковині є чотиризначний код, в якому перші дві цифри позначають тиждень випуску, а останні — рік. Наприклад, код 3012 вказує, що шина була випущена на 30-му тижні 2012 року. Експерти рекомендують використовувати покришки які не старше 6 років. Але якщо машина експлуатується рідко, цей термін може бути продовжений і до 10 років.

«У зимових шинах преміум-класу використовуються спеціальні гумові суміші, які зберігають свої властивості в широкому діапазоні температур. Це дозволяє забезпечувати однаково надійне зчеплення на слизькому, засніженому і мокрому дорожньому покритті», — розповів Матті Морри.

Перевірити придатність покришок необхідно до початку зимового сезону. Залишкова глибина протектора повинна бути не менше 4 мм. Перед використанням шипованих шин переконайтеся, що всі шипи є в наявності і надійно закріплені.

Правильний тиск в шинах

Взимку необхідно регулярно перевіряти тиск в шинах. «Це найважливіше, на що слід звертати увагу. Рівень тиску в шинах рекомендується перевіряти раз на 3 тижні», — радить Матті Морри.

В холодну погоду тиск в шинах падає. Взимку рівень тиску повинен бути на 0,2 бару вище, ніж влітку. Правильний тиск в шинах забезпечує найбільш оптимальне зчеплення з дорогою і керованість автомобілем.

Слід пам’ятати, що в передньопривідних автомобілях навантаження на передні колеса декілька інтенсивніше, ніж на задні. Тому шини на передніх колесах зношуються швидше. Фахівці рекомендують періодично переставляти шини з передньої осі на задню. Це дозволить забезпечити рівномірний знос протектора шин, а значить, збільшити безпеку і комфорт водіння.

Для більшої безпеки на дорогах встановлюйте кращу пару покришок на провідну вісь автомобіля. Тим самим ви поліпшите керованість автомобіля в екстремальних умовах.

Основні рекомендації по догляду за зимовими шинами

— З метою безпечного управління на дорогах навіть для старого автомобіля купуйте високоякісні зимові шини, протестовані в умовах суворої північної зими.
— Перевіряйте розмір, дату виготовлення, глибину канавки протектора і стан шипів на шинах.
— При залишковій глибині канавки протектора менше 4 мм або інтенсивній експлуатації шини понад 6 років необхідно придбати нові зимові шини.
— Перевіряйте тиск в шинах кожні 3 тижні. При цьому взимку рівень тиску повинен бути на 0,2 бару вище, ніж влітку.
— Проводьте ротацію шин, переставляйте їх місцями з передньої осі на задню і навпаки, як мінімум, один раз за сезон. Це забезпечить рівномірний знос шин.
— Не забувайте про сезонне зберігання шин. Зберігати шини необхідно в прохолодному, темному, добре провітрюваному приміщенні, де виключений контакт з хімічними речовинами.
— Завжди встановлюйте менш зношені покришки на ведучу вісь автомобіля. Це дозволить забезпечити надійне поперечне зчеплення з дорожнім покриттям в екстремальних умовах.

Інші статті по темі:

Обговорити статтю на форуміLoading...
©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2015