Парша — біда садів

Подивитись всі дописи у розділі: Поради городникам і садівникам. Розміщено: 31.10.2014 в 17:00.
Парша — біда садів
Парша груші

Парша — справжній бич грушевих і яблуневих садів. Знизити ймовірність появи хвороби в наступному році можна, зібравши й відправивши в компостну купу листя, а також перекопавши грунт. Ці два прийоми дозволять значно знизити накопичену інфекцію і погіршать життя багатьох шкідників.

Часто профілактики буває недостатньо. В цьому випадку треба вдаватися до хімічних препаратів. Адже від парші можуть обсипатися листя завчасно, тому дерева обприскують за першими ознаками хвороби — коричневим плямам на листі.

Допомагають від парші Скор, Строби, Вектра, Квадрис та інші фунгіциди. Щоб уникнути великих проблем, першу обробку проводять, коли на яблунях з’являються бутони, а другу — після цвітіння. Потім можна чекати появи перших ознак хвороби. На тлі таких обприскувань грибок вже не буде так стрімко розвиватися.

Замість частих обробок саду фунгіцидами можна посадити сорти, які мають імунітет до парші. Зовсім не пошкоджуються цією хворобою сорти: Веньяміновский, Імрус, Кандиль Орловський, Орловський піонер, Пам’ять Ісаєва, Первінка, Свіжість, Старт, Чистотіл, Глостер, Мутсу, Флоріна.

Несильно уражаються хворобою, і листя зберігається і не опадає: Ветеран, Орлик, Орловське смугасте, Синап орловський, Зорянка, Орлінка, Раннє алое, Мелроуз.

Має сенс садити ці сорти. Кількість обприскувань тоді можна значно скоротити або навіть повністю припинити.

Наближається час осінньої влагозарядки. На Півдні її проводять в кінці жовтня. Такий полив пізньою осінню дозволяє скоротити весняні поливи, що в разі посушливої весни, як у нас часто буває, буде вельми до речі. Одночасно під дерева рекомендується вносити фосфорно-калійні добрива: 120 г суперфосфату і 150 г хлористого калію на кожне дерево. Такі добрива підвищать стійкість рослин до хвороб і допоможуть вистояти проти зимових морозів.

Дерева ж під час листопада корисно обприскати розчином сечовини (600-700 г на 10 л води). Обприскувати треба не тільки дерева, а й грунт під ними. Під дією сечовини листя швидко перегниває, і збудники парші гинуть.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022