Експерт: Нафта може подешевшати до 60 доларів

Подивитись всі дописи у розділі: Транспорт. Розміщено: 20.11.2014 в 5:23.
Експерт: Нафта може подешевшати до 60 доларів
Ціни на нафту можуть опуститися до $ 50 за барель

Інформацію про вартість бареля на рівні 50 доларів поки вважають американськими «страшилками».

Ціни на легку нафту можуть опуститися до $ 50 за барель. Таку заяву зробив глава Управління енергетичної інформації США Адам Семінські. Про причини, які можуть викликати таке істотне зниження, нічого сказано не було. При цьому Семінські зазначив, що у випадку падіння ціни до $ 60 за барель видобуток сланцевої нафти в США може зупинитися, так як стане збитковим.

Також голова управління вказав, що в даний час важко прогнозувати динаміку цін на нафту через політичну напруженості в Лівії, Іраку та деяких інших країнах.

— Заяви Адама Сьемінскі лише погіршили й без того складну ситуацію на нафтовому ринку, пояснила аналітик Анна Кокорєва. — За підсумками електронних торгів у Нью-Йорку у вівторок ціна на WTI з поставкою в грудні впала до $ 74,01 за барель. Нафта марки Brent з постачанням в січні завершила вчорашній день на позначці $ 78,52 за барель. Сьогодні нафтові котирування знаходяться на цих же рівнях. Прогнози без обґрунтувань з боку Управління енергетичної інформації США виглядають, м’яко кажучи, дивно. Зараз інвестори, експортери та інші учасники ринку знаходяться в напрузі, чекаючи засідання ОПЕК і розв’язки іранського питання. І судячи з усього, Штати скористалися даною ситуацією і вирішили посилити негативний тиск на ціни, роблячи подібні заяви. В принципі техаська нафта має всі шанси впасти до $ 70 і навіть до $ 60 за барель, але фундаментальних передумов для зниження цін до $ 50 за барель немає. Навряд чи прогнозами Сьемінскі судилося збутися.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022