Новий спосіб поліпшити мобільний інтернет
Подивитись всі дописи у розділі: Наука. Розміщено: 26.11.2014 в 10:44.Розвиток Wi-Fi та мобільного інтернету робить доступ в Інтернет більш зручним. Щоб роздати бездротовий інтернет, завжди потрібно було довести його до передавального пристрою — і тут без дроту не обходилося. Тепер ситуація змінилася.
Технологія, яка використовує паралельно радіо і лазер для переміщення даних по повітрю на високих швидкостях, без проводів, на відстань до 10 кілометрів, проходить випробування у трьох великих провайдерів США і одного в Мексиці. Ця технологія також допомагає будувати інтернет-інфраструктуру в Нігерії, яка минулого року була з’єднана з Європою новим підводний кабелем.
AOptix, компанія-розробник, позиціонує це рішення як більш дешеву і практичну альтернативу прокладки нових волоконно-оптичних кабелів. Зусилля, спрямовані на риття траншей, розгортання волокна в міських районах стикаються зі значними бюрократичними та фізичними проблемами.
Тим часом, у багатьох сільських районах і країнах, що розвиваються просто немає інфраструктури, необхідної для підтримки дротового інтернету, говорить Чандра Пусарла, старший віце-президент з продуктів і технологій в AOptix.
Пусарла вважає, що їхнє рішення особливо привабливо для операторів бездротового зв’язку, клієнти яких мають зростаючі апетити мобільної передачі даних.
Введення в практику таких рішень в Україні дозволить отримувати мобільний інтернет в місцях, де раніше були труднощі з підключенням.
Багато провайдерів США в даний час намагаються розгорнути ВОЛЗ, щоб замінити мідні кабелі, які досі пов’язують близько половини всіх стільникових БС, але прогрес йде надто повільно і коштує занадто дорого. У передмісті Нью-Йорка, вартість установки одного кілометра нового волокна може становити $ 800 тисяч, каже Пусарла.
Пристрій AOptix має форму коробки розміром з журнальний столик з інфрачервоним лазером в невеликому віконці і спрямованої міліметрової радіоантени поруч з ним. Ці дві технології формують бездротовий зв’язок з такою ж коробкою на відстані до 10 кілометрів. Серія таких послідовних з’єднань може дати лінк будь-якої довжини.
AOptix об’єднала лазер і радіо для компенсації слабких сторін обох технологій. Лазерні промені блокуються через туман, в той час як сигнали міліметрового діапазону радіо поглинаються дощем. Маршрутизація даних по обох каналах одночасно забезпечує надмірність, яка дозволяє гарантувати швидкість до 2 гігабіт на секунду з усього лише п’ятьма хвилинами (або менше) простоїв на рік, незалежно від погодних умов.
AOptix спочатку розробила свою лазерну технологію для Пентагону, щоб передавати дані між наземними станціями, безпілотними літаками і винищувачами.