У Києві Святий Миколай потіснив Діда Мороза

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Києва. Розміщено: 30.11.2014 в 21:10.
У Києві Святий Миколай потіснив Діда Мороза
Відкривати ялинку на Софійській площі Мороза не покликали

Конкуренцію Дідові Морозу на новорічних святах в Києві складе Святий Миколай.

Цього року конкуренцію Дідові Морозу на новорічних святах в Києві складе Святий Миколай. Він, як розповів нам засновник проекту Folk Ukraine, який організовує Новий рік на Софійській площі, Ігор Добруцький, буде вітати дітей та дорослих як споконвічно український казковий персонаж. «Перед відкриттям ялинки на Софійській площі Святий Миколай спуститься на срібних нитках з неба у свою резиденцію на території Софії Київської. Запалювати новорічну ялинку також буде він. А після закінчення всіх святкових урочистостей вже в січні Святий Миколай полетить на повітряній кулі до себе додому, в небо. Правда, безпосередньо в Новий рік біля головної ялинки будуть різні казкові персонажі — і Святий Миколай, і Дід Мороз, і Йоулупуккі, і Санта-Клаус», — розповів Добруцький.

Святий Миколай в стилі хіпі

На сайтах безкоштовних оголошень Дідів Морозів також потіснили Святі Миколаї та Санта-Клауси, які пропонують свої послуги з вітання малюків. Правда, прихід Миколая буде дорожче, ніж традиційний Мороз з червоним носом. Якщо виклик на півгодини до дитини Діда Мороза буде коштувати 600 грн, 15-хвилинне експрес-привітання в офісі — 600 грн, 45-хвилинна програма -1200, то прихід Святого Миколая — на 50-100 грн дорожче через костюм. Мовляв, він рідкісний.

Образ Святого Миколая артисти, правда, бачать абсолютно по-різному — майже як Мороз, але в синьому костюмі, в шапці трохи іншого крою і в плащі з короткими рукавами. «У нас програма — майже така ж, як і у Діда Мороза, — хороводи, ігри, але українською мовою і з акцентом на колядки. Але саме про Україну він нічого розповідати не буде. А навіщо?» — розповіли в агентстві.

Кілька агентств нам запропонували Миколая, більше схожого на кобзаря, — у вишиванці, шароварах і з сивою перукою, з відповідним репертуаром — українські різдвяні пісні та вірші. А один з акторів розповів, що його образ Миколая схожий на хіпі — сорочка, штани, волосся перехоплені стрічкою. «А що, ніхто ж не знає, як насправді виглядав тоді Микола. Надягати релігійний одяг некоректно, до того ж це все-таки свято. Але говорити я буду про духовне і з дітьми, і з дорослими українською мовою», — розповів «святий», він же при необхідності Дід Мороз.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022