Протести в Гонконзі «зайшли занадто далеко»

Подивитись всі дописи у розділі: Азія. Розміщено: 01.12.2014 в 16:28.
Протести в Гонконзі «зайшли занадто далеко»
Демонстранти в Гонконзі вступили в сутички з поліцією

У ніч на понеділок учасники гонконгського руху Occupy Central зробили спробу захоплення території навколо урядової будівлі міста з метою заблокувати роботу чиновників і змусити їх звернути увагу на вимоги протестувальників. Поліцейські які охороняють адміністративний квартал розігнали демонстрантів, застосувавши при цьому водомети, сльозогінний газ і кийки. Повідомляється про 40 затриманих маніфестантів і близько 50 поранених, у тому числі 11 поліцейських.

Про наміри протестуючих перейти до активної фази дій стало відомо в неділю вранці. Тоді представники студентської організації Scholarism та Федерації студентів Гонконгу закликали своїх прихильників «озброїтися» парасольками, окулярами, масками і шоломами, які, на думку демонстрантів, можуть захистити від перцевого газу і водометів, і прийти до адміністративного кварталу, щоб захопити прилеглі вулиці і заблокувати роботу місцевої виконавчої влади. Спочатку передбачалося, що акція повинна пройти мирно.

Нагадаємо, протести в Гонконзі тривають вже більше двох місяців. Вони стали наслідком реформи місцевого виборчого законодавства, згідно з якою претенденти на пост голови місцевої адміністрації будуть призначатися рішенням центрального апарату КНР. На думку протестуючих, це дозволить взяти участь у виборах тільки угодним пекінським властям кандидатам.

Представники поліції Гонконгу, передбачали можливий силовий варіант розвитку подій, пригрозили протестувальникам адекватною реакцією на їх протизаконні дії. «Якщо хто-небудь буде заважати поліцейським виконувати їх обов’язки, нападати на співробітників правоохоронних органів або спробує оточити будівлю уряду, поліцейські будуть застосовувати відповідні заходи», — сказав прес-секретар місцевого департаменту поліції Конг Мен-Кьонг.

Втім, така заява протестувальників не зупинила. У ніч на понеділок за київським часом кілька сотень рішуче налаштованих активістів гонконгського протестного руху Occupy Central спробували захопити територію навколо будівлі місцевої адміністрації. Надівши респіраторні маски, захисні окуляри і каски, демонстранти рушили на кордон поліцейських які охороняли урядовий квартал. Це призвело до масових зіткнень, в ході яких поліція застосувала водомети, сльозогінний газ і кийки. В результаті протистоянь були затримані 40 активістів, а близько півсотні осіб, включаючи 11 поліцейських, отримали поранення, повідомляє видання The Wall Street Journal.

Незважаючи на те, що виконати свій основний план по захопленню території навколо будівлі уряду демонстрантам не вдалося, вони раді навіть невеликий «перемозі», оскільки, у зв’язку минулими подіями, робота адміністрації Гонконгу припинена на один день. «Ми донесли своє послання і чинили тиск на адміністрацію Гонконгу… У нас величезне бажання змінити статус-кво», — прокоментував акцію один з активістів Колін Уонг.

Реакція представники місцевої влади на дії протестувальників була прогнозованою. Міністр внутрішніх справ Гонконгу Лаі Тунг Квок засудив дії демонстрантів, заявивши, що акція біля будівлі адміністрації «була на межі неконтрольованості». «Події минулої ночі повністю демонструють, що за останній час протести зайшли занадто далеко. Поліція після неодноразових попереджень змушена була діяти рішуче», — заявив пан Тунг Квок. Крім того, він закликав маніфестантів розійтися по домівках і перестати підтримувати рух, який більше «не є мирним».

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022