Що краще на Новий рік: ялинка чи сосна?

Подивитись всі дописи у розділі: Культура. Розміщено: 05.12.2014 в 9:27.
Що краще на Новий рік: ялинка чи сосна?
Лісова красуня створює атмосферу свята

Кожен раз, коли черговий рік добігає кінця, і починаються передсвяткові клопоти, доводиться вирішувати питання: яке деревце вибрати для традиційної прикраси? Тут доводиться враховувати багато обставин: і власні бажання, і фінансові можливості, і розміри житла, де буде стояти лісова красуня.

Всупереч широко поширеній думці, Петро Великий, наказуючи святкувати Новий Рік 1-го січня, замість прийнятого раніше 1-го вересня, і неодмінно прикрашати вулиці і будинки хвойними деревами або гілками, мав на увазі аж ніяк не ялинку! Незадовго до цього указу він здійснив подорож по Європі, і багато побаченого справило на царя таке сильне враження, що йому захотілося негайно перенести це на російський грунт. В тому числі святкування Нового Року взимку, з неодмінними прикрасами з хвойних дерев. Ось тільки в Європі для прикрас служила головним чином гірська ялиця, а де ж було стільки ялиць взяти в тодішній Росії? Так і прийшла їй на заміну скромна ялинка, яку російські люди не дуже-то любили, вважаючи деревом похмурим і мало до чого придатним. А вийшло так, що вона стала неодмінним атрибутом самого світлого свята в році.

І зараз ялинка — найпоширеніше дерево для зустрічі Нового Року. По-перше, завдяки своїй дешевизні, вона доступна людям навіть із самим скромним достатком. По-друге, володіє сильним, характерним ароматом. По-третє, її гілки розташовуються густо, симетрично, завдяки чому зі смаком вбрана ялинка виглядає дуже красиво. По-четверте, це дерево мало важить, тому його легко принести додому з ялинкового базару.

Читайте також: Як покращити мобільний інтернет

А які ж недоліки ялинки? По-перше, дуже густі, по-справжньому колючі голки. По-друге, ялинка простоїть, на жаль, лічені дні, а потім починає обсипатися.

Можна замінити ялинку сосною. Голки сосни набагато довші і не такі колючі, тому сосну простіше наряджати. Це дерево повільніше обсипається, володіє ще більш сильним, приємним ароматом, ніж ялинка, але виділяє багато липкої смоли, тому слід з обережністю вносити його в будинок і розташовувати на відведеному місці. Крім того, сосна, як правило, займає більше місця, тому навряд чи підійде для малогабаритної квартири.

Читайте також: Поради астролога: Як прикрасити ялинку на новий рік

Безумовно, «королева» в цій справі — ялиця. Її довга, пишна хвоя дивовижно красива, майже не обсипається і не колеться. Вона дарує справжнісіньку естетичну насолоду, навіть якщо врахувати, що хвоя ялиці не пахне. Але, на жаль, ялиця набагато дорожче своїх більш скромних «сестер» і тому доступна далеко не кожному.

Можна придбати не всю ялицю цілком, а всього кілька гілок. Прикріплені в різних частинах квартири з красиво підібраними іграшками, вони зроблять по-справжньому святковим навіть саме скромне житло, наповнять його атмосферою новорічного торжества.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022