Як за півроку підготуватися до успішної здачі ЗНО

Подивитись всі дописи у розділі: Новини Освіти. Розміщено: 05.12.2014 в 17:26.
Як за півроку підготуватися до успішної здачі ЗНО

Репетитори стверджують: навіть запустивши предмет школярі за час, що залишився до ЗНО час здатні отримати максимум балів на тестуванні.

Зазвичай саме в січні-лютому, записуючись на ЗНО, учні випускних класів усвідомлюють: тестів не минути, хочеш не хочеш, а вони — попереду по курсу. І, підганяємі батьками і репетиторами, кидаються хаотично гортати підручники. Здається, це море інформації освоїти неможливо. Але насправді й не потрібно.

За словами репетитора з історії України Миколи Величка, є методи, що дозволяють навіть відстаючим в школі за півроку до ЗНО освоїти запущений предмет. Буває, при першій зустрічі старшокласник не дає жодної правильної відповіді, а на виході — пристойний результат.

У школах люблять залякувати учнів: ти — трієчник, тобі нічого не світить. Однак якщо взятися за розум хоча б за півроку до тестування — можна і на 200 здати. Цього року учениця, з якою він займався, набрала 198,5 бала.

З чого почати? Зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти та дізнатися, які саме теми по предмету треба готувати. Адже науку можна вчити нескінченно, та й шкільна програма ширше програми ЗНО. Але навіть не всі вчителі знають конкретний список вимог для учасників незалежного оцінювання. Програму ЗНО з предмету треба тримати перед очима, поки готуєшся, немов Конституцію.

Усім, хто збирається здобувати вищу освіту в 2015 році, треба з 5 січня до 20 лютого встигнути зареєструватися на ЗНО. Цього року особлива ситуація з українською мовою надмірно розслабила багатьох абітурієнтів, вважають в столичному Регіональному центрі оцінювання якості освіти (РЦОЯО).

Хлопці знають, що керівництво шкіл збирає комплекти реєстраційних документів та подає їх разом із списками випускників в РЦОЯО. Навіть деякі майбутні абітурієнти дзвонять і запитують, чи достатньо цього, щоб отримати перепустку на незалежне оцінювання. Але цього недостатньо навіть для тих, хто не планує незабаром вступати до вузу.

Кожен одинадцятикласник повинен заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. Інакше їм не бачити ні шансу на вступ до вузів, ні шкільного атестата.

НА ЗАМІТКУ

П’ять основних правил підготовки до ЗНО, які стосуються всіх предметів

1. Тренуватися на проходження будь-яких тестів: за минулі роки, навіть з інших предметів. Треба «набити руку». Корисно використовувати книги: повний курс (з певної дисципліни) в тестах.

Зробити тести звичкою — вже третина успіху, так як це економить час, що йде на розгубленість, пошук більш ефективного способу виконати роботу.

Здається, хитрощів немає? Але ж той, хто буде відповідати спочатку на легкі питання, а вже потім спокійно займеться більш складними, швидше за все, випередить за часом тих, хто все заповнює по порядку.

Швидше впорається із завданням і той, хто не перебирає в думці всі 4 варіанти відповіді, а відбраковує явно зайві і зважує ті що залишилися. Оскільки наших старшокласників не вчили з дитинства проходити тести, треба нарощувати навик самостійно.

2. Раніше репетитори рекомендували виходити з логіки питань тесту і шукати підказки. Зараз таке не пройде, адже завдання нерідко із секретом. Вони розраховані на те, що учасник ЗНО зациклиться на поверхневій логіці і не буде відмовитися і зіставляти факти.

3. Вчити предмет найефективніше по опорних таблицям. Замальовуємо головне — зрозумілими, самостійно придуманими символами, виписуємо дати, стрілками зображуємо зв’язку між подіями. Такий саморобний наочний матеріал набагато легше відкладається в пам’яті. Наприклад, Микола Величко пропонує методику В. Шаталова, поєднану з прийомами мнемотехніки.

4. Можна організувати самому собі так звану проблемну освіту (її автор — Джон Дьюї). Але для цього потрібен репетитор або «колега», який також готується. Він повинен зачитувати проблему, яку потрібно вирішити, а ви — шукати відповідь. Скажімо, в історії це реальна ситуація або військове завдання, у фізиці — практичний результат, якого потрібно досягти. Це не приклади на вже визубреній теорії, а навпаки, самостійний пошук рішення за відсутності знань. Коли свої варіанти вичерпалися, буде набагато цікавіше дізнатися правильну відповідь. Якщо ж вдасться впоратися із завданням — самостійно знайдена відповідь відкладеться в пам’яті назавжди.

5. Не варто займатися більше 1,5 години поспіль — активність мозку знижується, особливо якщо немає повноцінного доступу кисню. Краще займатися 2-3 рази на тиждень — цього достатньо. Скажімо, учень середнього рівня проходить програму підготовки до ЗНО з історії України за 48 годин.

ДО РЕЧІ

Хворіють здадуть український двічі

Тест з української, який цього року призначений на 24 квітня, можна назвати «відсівом». Адже якщо визнають, що тест не зданий, далі ЗНО можна не проходити — цього року вступити до вузу все одно такій людині неможливо. А результати тестів з інших предметів у наступному році недійсні.

Від такої відповідальності старшокласники вже порядком налякані, а у страху очі великі: з’явилися чутки, що хворий який пропустив ЗНО 24 квітня з будь-якої причини «пролітає». Але це не так. Як звичайно, буде другий шанс для тих, у кого є поважна причина. Правда, в цьому випадку українську мову доведеться здавати два рази: один — в школі, щоб отримати атестат, другий — в пункті тестування під час додаткової сесії.

Для всіх випускників шкіл, які не проходили тест 24 квітня, навчальні заклади проведуть письмові іспити за власними завданнями. Здавати треба тільки українську мову (без літератури). До речі, подібний іспит належить пройти і тим, чиї результати ЗНО виявляться низькими (тобто якщо визнають, що тест не зданий), а також якщо результати анулюють за порушення правил поведінки під час незалежного оцінювання.

Ті ж, хто претендує на вступ до вузу, пройдуть ЗНО з української мови та літератури на додатковій сесії.

Що можна взяти з собою на ЗНО

Зверніть увагу, що на ЗНО його учасник не має права проносити в аудиторію: книги, зошити, друковані та рукописні матеріали, калькулятори, мобільні телефони та інші електронні пристрої. При виявленні таких пристроїв вам необхідно буде залишити їх у спеціально відведеному місці. З собою абітурієнт має право пронести в аудиторію тільки прозору пляшку води і ручку Зве чорного кольору для відповідей у бланку, який видають на місці проведення ЗНО.

©  Новини України на Rivnist.In.Ua - незалежний погляд на новини в Україні та світі, зокрема: політика, суспільне життя, економіка, кримінал, події, спорт, культура.  2010-2022